Toruń zdobyty
autor: plfa.pl/Piotr PiekutW niedzielę, 17 czerwca w Toruniu Kuguary z Grodu Gryfa zmierzyły się z miejscowymi Aniołami. Od samego początku spotkania szczecinianie postawili gospodarzom bardzo trudne warunki wygrywając pierwszą kwartę 16 punktami. Pierwsze prowadzenie Kuguary wywalczyły po skutecznym kopnięciu z pola w wykonaniu Bartosza Żołnowskiego. Na 9:0 podwyższył Andrzej Łukasik po akcji biegowej. Niedługo później znakomitą akcją obronną popisał się Bartosz Żołnowski, gdy po przechwycie wniósł piłkę w pole punktowe rywali po 30-jardowej akcji powrotnej. W drugiej kwarcie Cougars praktycznie przesądzili o losach meczu. Piękne, 42-jardowe przyłożenie Tomasza Komosy po akcji biegowej było ozdobą tej części gry. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy szczecinianie prowadzili 28:0. Touchdown zdobył po biegu Roland Dowgiel.
Trudy meczu odczuwał kapitan defensywy Angels Marcin Mosakowski. Po kilku mocnych zderzeniach z formacją ofensywną szczecinian nabawił się kontuzji. Na domiar złego gospodarze mieli problemy ze skutecznym przeprowadzaniem akcji ofensywnych. Duża liczba prostych błędów połączona z faulami i częstym opóźnianiem gry skutkowała tym, że Anioły nie były w stanie zbliżyć się do pola punktowego rywali.

W drugiej połowie torunianie zagrali zdecydowanie lepiej, ale to przyjezdni zdobywali punkty. Po touchdownach Emila Trochanowicza i Remigiusza Borejszo szczecinianie ustalili wynik spotkania na 42:0.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem Cougars Szczecin którzy po ostatniej porażce z drużyną Królewskich powrócili do walki o play-off. Aniołom należą się słowa uznania za podjęcie walki i nieustępliwość do ostatnich sekund meczu. Wyróżnić należy też organizatorów meczu, którzy przygotowali wspaniałą oprawę, której mogłyby pozazdrościć niektórego kluby Topligi.

- Spotkanie mogło się podobać. Jesteśmy zadowoleni z odniesionego zwycięstwa. Gospodarzom należą się słowa uznania. Pomimo takiego wyniku walczyli do samego końca. Sytuacja w grupie układa się korzystnie. Przed nami kolejne spotkania. Nasz cel się nie zmienia. Chcemy awansować do play-off - zadeklarował Tomasz Leszczyński, menadżer Cougars Szczecin.

Toruń Angels - Cougars Szczecin 0:42 (0:16, 0:12, 0:6, 0:8)

I kwarta
0:3 32-jardowe kopnięcie z pola Bartosza Żołnowskiego
0:10 przyłożenie Andrzeja Łukasika po 7-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartosz Żołnowski)
0:16 przyłożenie Bartosza Żołnowskiego po 30-jardowej akcji powrotnej po przechwycie