Wygrana Akademiczek
autor: RobusLesnkRossaAZS Politechnika Koszalińska pokonała w sobotnim pojedynku PGNiG Superligi Kobiet KSS Kielce 32:30 (12:10). Losy spotkania rozstrzygnęła czerwona kartka zawodniczki gości, Kamili Skrzyniarz. Początek koszalińsko-kieleckiej rywalizacji wskazywał na to, że zebrani licznie sympatycy piłki ręcznej będą świadkami wyrównanego i zaciętego widowiska. Pierwszą bramkę w meczu zdobyła Joanna Dworaczyk, lecz po chwili przyjezdne również trafiły do siatki. W pierwszej odsłonie spotkania żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie kilkubramkowego prowadzenia.
W zespole gości od początku meczu bardzo dobrze prezentowały się Kamila Skrzyniarz oraz Honorata Syncerz. W 22 minucie po akcji wyżej wymienionej dwójki kielczanki wyszły na dwubramkowe prowadzenie (8:6), jednak nie trwało ono długo. Podopieczne Giennadija Kamielina przed przerwą odrobiły straty i dzięki błędom przyjezdnych wyszły na prowadzenie (12:10), wynik byłby wyższy gdyby akademiczki wykorzystały trzy rzuty karne.

W drugiej połowie sobotniego spotkania miejscowe prowadziły nawet 15:11, ale kielczanki nie składały broni i  44 minucie był remis 15:15, wszystko dzięki ofensywnym akcjom Kamili Skrzyniarz. Losy rywalizacji pomiędzy Politechniką a KKS-em zostały rozstrzygnięte podczas ostatnich dziesięciu minut. W 50 minucie piłkarki prowadzone przez trenera Tetelewskiego prowadziły 27:25 i wydawało się, że przyjezdne wrócą do Kielc z tarczą. Szyki żółto-niebieskich zostały pokrzyżowane przez trzecie dwuminutowe wykluczenie dla Kamili Skrzyniarz, co osłabiło poczynania teamu z hali przy Krakowskiej. Problem ten wykorzystały akademiczki, które podczas pięciu minut pięciokrotnie pokonały bramkarkę gości. Na parkiecie brylowało trio Aleksandra Kobyłecka, Tatiana Bilenia oraz Sylwia Matuszczyk. W 56 minucie biało-zielone wygrywały czterema trafieniami, tak więc zryw zespołu z Kielc pod koniec nie zmienił losów owej rywalizacji.

AZS Politechnika Koszalińska - KSS Kielce 32:30 (12:10)

AZS: Sziwierska, Piechnik - Kobyłecka 7, Bilenia 7, Matuszczyk 5, Muchocka 4, Dąbrowska 4, Koprowska 2, Dworaczyk 1, Chmiel 1, Odrowska 1.

KSS: Wawrzynkowska, Staś - Skrzyniarz 10, Syncerz 8, Paszowska 4, Lalewicz 3, Drabik 3, Grabarczyk 2, Grzesik, Kot, Olszowa.

Kary: AZS - 12 min.; KSS - 14 min.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/własne