Pogoń zostaje w T-Mobile Ekstraklasie
autor: aszef Mimo porażki z Podbeskidziem Bielsko-Biała 2:1 (2:0), Pogoń Szczecin może być już pewna utrzymania w lidze. Górale od początku spotkania zaatakowali Portowców i po sześciu minutach meczu prowadzili 2:0. - Pierwsza połowa była w naszym wykonaniu dramatyczna - powiedział po meczu przed kamerami Canal+ Radosław Janukiewicz. - Szybko straciliśmy bramkę. W szatni mocno mobilizowaliśmy się. Goniliśmy wynik, udało nam się strzelić jednego gola. Zabrakło jednej bramki więcej.
Gospodarze bardzo szybko znokautowali szczecinian. W 1 minucie wynik meczu otworzył Bartłomiej Konieczny. Obrońca Górali wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Marcina Wodeckiego i silnym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Cztery minuty później precyzyjnym uderzeniem z dystansu gola na 2:0 zdobył Fabian Pawela. Portowcy nie istnieli na boisku, a w ich grze panował ogromny chaos, z którego korzystali Górale. Piłkarze Podbeskidzie ostrzeliwali bramkę Pogoni z dystansu. Dwa razy bliski szczęścia był Adam Deja. W 22 minucie piłka zatrzymała się na poprzeczce, po tym jak solowy rajd technicznym strzałem zakończył Robert Demjan. Jego wyczyn chwilę później skopiował Marcin Wodecki, który uderzeniem z dystansu chciał pokonać Radosława Janukiewicza. Najlepszą okazję dla Pogoni miał Adam Frączczak, ale po jego próbie piłka trafiła tylko w boczną siatkę. W końcówce pierwszej części szczecinianie w końcu się przebudzili, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Drugą część spotkania Pogoń rozpoczęła z Radosławem Wiśniewskim oraz Edim Andradiną na boisku, a w szatni zostali Mateusz LewandowskiWojciech Golla. Portowcy zaczęli grać bardziej dokładnie, ale ciągle brakowało klarownych sytuacji. W 67 minucie kontaktową bramkę zdobył Maksymilian Rogalski. Pomocnik Dumy Pomorza pięknym strzałem z rzutu wolnego pokonał Richarda Zajaca. Kiedy wydawało się, że goście pójdą za ciosem, strzelec gola na 2:1 musiał opuścić boisko. Maksymilian Rogalski obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę za faul na Fabianie Paweli. W 77 minucie bliski zdobycia wyrównującej bramki był Maciej Dąbrowski, ale jego strzał po rzucie rożnym był minimalnie niecelny. Swoje okazje mieli także gospodarze, jednak ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:1.

2:1 - 67' - Maksymilian Rogalski
PODBESKIDZIE: 1. Richard Zajac - 21. Tomasz Górkiewicz, 17. Dariusz Pietrasiak, 26. Bartłomiej Konieczny, 6. Błażej Telichowski, 22. Marcin Wodecki (89' 13. Piotr Malinowski), 28. Dariusz Łatka, 27. Adam Deja (53' Anton Sloboda) , 20. Fabian Pawela (90+1' 10. Marek Sokołowski), 8. Damian Chmiel, 23. Robert Demjan

POGOŃ: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak, 3. Maciej Dąbrowski, 44. Hernani, 28. Mateusz Lewandowski (46' 18. Radosław Wiśniewski), 13. Takuya Murayama, 20. Bartosz Ława, 14. Wojciech Golla (69' 10. Donald Djousse), 17. Maksymilian Rogalski, 27. Takafumi Akahoshi (46' 5. Edi Andradina)
, 7. Tomasz Chałas

żółte kartki: Adam Deja, Dariusz Pietrasiak (Podbeskidzie)/ Adam Frączczak, Maksymilian Rogalski, Bartosz Ława (Pogoń)
czerwona kartka: Maksymilian Rogalski (71', za dwie żółte, Pogoń) sędzia: Paweł Gil (główny), Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski (asystenci), Zbigniew Zych (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, crash, subaru260 - dziękujemy