Pogoń walcząca
Kibice Dumy Pomorza w końcu mogą nieco odetchnąć. Po emocjonującym widowisku Portowcy pokonali na wyjeździe Ruch Chorzów 3:2 (2:0). Nie będzie przesadą, jeśli napiszemy, że mecz w Chorzowie był najlepszym, jaki szczecinianie rozegrali w rundzie wiosennej. Pogoń konsekwentnie zagrała w defensywie, a wszystkie trzy gole zdobyła po akcjach. Teraz Duma Pomorza będzie czekała na wyniki spotkań GKS-u i Podbeskidzia, nad którymi w tym momencie ma sześć punktów przewagi.
Niewiele brakowało, a mecz w Chorzowie rozpocząłby się od prowadzenia gospodarzy. Już w 4 minucie Łukasz Janoszka uciekł defensorom Pogoni, a jego strzał trafił w słupek. Szczecinianie odpowiedzieli próbami Ediego Andradiny oraz Takafumiego Akahoshiego. W obu przypadkach piłka mijała bramkę Ruchu Chorzów. Gospodarze ograniczali się do kontrataków, z których rozbijaniem szczecińska defensywa nie miała większych problemów. W 35 minucie Pogoń po japońskiej akcji objęła prowadzenie. Takafumi Akahoshi zdecydował się na drybling, ale został sfaulowany przed polem karnym. Piłkę przejął jednak Takuya Murayama, który poczekał aż Aka podniesie się z murawy, a następnie podał mu futbolówkę. Takafumi Akahoshi przy biernej postawie obrony Ruchu strzałem w długi róg pokonał Krzysztofa Kamińskiego. Jeszcze przed przerwą Pogoń podwyższyła na 2:0. Takafumi Akahoshi dośrodkował piłkę ze skrzydła w pole karne, a tam pozostawiony bez opieki Maciej Dąbrowski, głową umieścił ją w bramce.

Niebiescy po przerwie zagrali odważniej z przodu. W 50 minucie pojedynek sam na sam z Radosławem Janukiewiczem przegrał Łukasz Janoszka. Wcześniej jednak arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Po chwili celnie na bramkę Pogoni główkował Pavel Sultes, ale i tym razem na posterunku zameldował się golkiper Portowców. Ruch dopiął swego po godzinie gry. Kontaktową bramkę zdobył Łukasz Janoszka, który wykorzystał sytuację sam na sam i podcinką przelobował bramkarza Pogoni. W 67 minucie w dobrej sytuacji nie trafił Pavel Sultes. Pogoń także zaatakowała. Groźnie ze skrzydła w pole karne wszedł Radosław Wiśniewski, ale zamiast strzelać podawał i gospodarze zażegnali niebezpieczeństwo. Ruch błyskawicznie skontrował. Po rzucie rożnym niepilnowany Maciej Jankowski na szczęście dla Pogoni oddał niecelny strzał na bramkę. W 73 minucie Maksymilian Rogalski wrzucił piłkę w pole karne, gdzie obrońcom urwał się Tomasz Chałas i trafił na 3:1. Kiedy wydawało się, że to koniec emocji w piątkowym meczu, chorzowianie znów złapali kontakt z Pogonią. Filip Starzyński po ziemi zagrał piłkę w szesnastkę, gdzie Radosław Janukiewicz nieszczęśliwie odbił ją wprost w Macieja Jankowskiego i wtoczyła się ona do bramki Pogoni. Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry aż sześć minut i mimo nerwowej końcówki, Pogoń zdołała utrzymać prowadzenie.

2:3 - 82' - Maciej Jankowski
RUCH: 12. Krzysztof Kamiński - 15. Martin Konczkowski, 20. Marek Szyndrowski, 2. Piotr Stawarczyk, 3. Igor Lewczuk (86' 23. Andrzej Niedzielan), 14. Łukasz Janoszka, 6. Łukasz Tymiński (46' 7. Maciej Jankowski), 32. Marcin Malinowski (C), 5. Marek Zieńczuk, 34. Filip Starzyński, 29. Pavel Sultes

POGOŃ: 84. Radosław Janukiewicz - 28. Mateusz Lewandowski (77' 6. Przemysław Pietruszka), 19. Emil Noll, 3. Maciej Dąbrowski, 9. Adam Frączczak - 13. Takuya Murayama (86' 44. Hernani), 17. Maksymilian Rogalski, 20. Bartosz Ława (C), 5. Edi Andradina (67' 18. Radosław Wiśniewski), 27. Takafumi Akahoshi - 7. Tomasz Chałas

żółte kartki: Marcin Malinowski (Ruch) / Bartosz Ława, Maksymilian Rogalski, Takafumi Akahoshi, Tomasz Chałas (Pogoń) sędzia: Tomasz Musiał (główny), Krzysztof Myrmus, Jakub Ślusarski (asystenci), Grzegorz Jabłoński (techniczny)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy