Pogoń jak Flota
Szczęśliwa dla zachodniopomorskich drużyn w ten weekend okazała się Łódź. Wczoraj Flota Świnoujście ograła ŁKS 7:1, dzisiaj Pogoń Szczecin pewnie pokonała Widzew 3:1 (0:0). Szczecinianie wygrali pierwsze spotkanie w tym sezonie na wyjeździe, choć nie byli faworytem. Pierwsze bramki na boiskach T-Mobile Ekstraklasy zdobyli Adam Frączczak oraz Maciej Dąbrowski. Pierwszy otworzył wynik niedzielnego spotkania, a drugi go ustalił. Następny ligowy mecz Portowcy zagrają za ponad dwa tygodnie. Przed własną publicznością Pogoń Szczecin zmierzy się z Legią Warszawa.
Portowcy już po pierwszym rzucie rożnym stworzyli zagrożenie pod bramką łodzian. Po krótko rozegranym kornerze Edi Andradina wrzucił piłkę w pole karne, a tam niewiele zabrakło Hernaniemu by ją tracić i pokonać Macieja Mielcarza. Na odpowiedź Widzewa nie trzeba było długo czekać. Podanie z głębi pola otrzymał Mehdi Ben Dhifallah i tylko świetny wślizg Radosława Janukiewicza uratował Portowców przed stratą gola. W 14 minucie mocno z rzutu wolnego uderzył Łukasz Broź, zmuszając do interwencji bramkarza Pogoni, który zdołał odbić piłkę. Obrońca Widzewa w 30 minucie oddał kolejny strzał z dystansu, tym razem kończąc akcję swojej drużyny. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę nad bramkę przeniósł z trudem Radosław Janukiewicz. Po dwóch kwadransach gry tempo gry nieco spadło. Ciśnienie kibicom łodzian podskoczyło w końcówce pierwszej połowy. Najpierw Maciej Mielcarz zatrzymał strzał Roberta Kolendowicza, a następnie dobitkę Adama Frączczaka. W 43 minucie do dośrodkowanej w pole karne piłki najwyżej wyskoczył Maciej Dąbrowski, jednak po jego strzale futbolówka pechowo trafiła w słupek i wpadła prosto w ręce bramkarza gospodarzy.

Początek drugiej części meczu to spokojne konstruowanie ataków przez obie drużyny. W 55 minucie szczęście uśmiechnęło się do Pogoni. Takafumi Akahoshi mięciutko zagrał piłkę za plecy obrońców Widzewa i w sytuacji sam na sam znalazł się Adam Frączczak. Zawodnik Dumy Pomorza przyjęciem ograł Macieja Mielcarza i bez problemów umieścił piłkę w bramce. Warto zaznaczyć, że fatalnie w tej sytuacji ustawił się Adam Banasiak, który złamał linię spalonego. Minęło sześć minut i Pogoń zdobyła kolejną bramkę. Kapitalną dwójkową akcję na boku pola karnego przeprowadzili Adam FrączczakEdi Andradina. Ten drugi wpadł z piłką w pole karne, zagrał ją na środek do wbiegającego Roberta Kolendowicza, który wślizgiem zdobył drugą bramkę. Widzew nie poddał się i bardzo szybko zdobył kontaktowe trafienie. W 65 minucie bramkarz Pogoni niepewnie wypiąstkował piłkę po rzucie rożnym. Na strzał głową od razu zdecydował się Marcin Kaczmarek i lobując defensorów oraz Radosława Janukiewicza umieścił futbolówkę pod poprzeczką. Kiedy wydawało się, że łodzianie wrócili do gry z boiska wyleciał Adam Banasiak. Obrońca Widzewa faulował Ediego Andradinę, który wychodził do dobrej sytuacji. Druga żółta kartka, obejrzana sześć minut po pierwszej oznaczała w konsekwencji czerwoną. W 77 minucie było po meczu. Wojciech Golla wrzucił piłkę w pole karne, a celną główką obok bezradnego bramkarza gospodarzy umieścił ją w bramce Maciej Dąbrowski. W końcówce meczu łodzianie nie wykorzystali błędu szczecińskiej defensywy i spotkanie zakończyło się dwubramkowym zwycięstwem Pogoni.

1:3 - 78' - Maciej Dąbrowski
Widzew Łódź: Maciej Mielcarz - Łukasz Broź, Hachem Abbes, Thomas Phibel, Adam Banasiak, Alex Bruno (46' Jakub Kowalski), Sebastian Dudek (63' Mariusz Rybicki), Radosław Bartoszewicz, Marcin Kaczmarek, Princewill Okachi, Mehdi Ben Dhifallah (66' Mariusz Stępiński)

Pogoń Szczecin: Radosław Janukiewicz - Peter Hricko, Maciej Dąbrowski, Hernani, Adam Frączczak (79' Adrian Budka), Edi Andradina (73' Mouhamadou Traore), Wojciech Golla, Robert Kolendowicz, Takafumi Akahoshi, Maksymilian Rogalski, Przemysław Pietruszka

żółte kartki:Adam Banasiak, Adam Banasiak, Radosław Bartoszewicz (Widzew) /Przemysław Pietruszka, Maksymilian Rogalski, Hernani, Wojciech Golla, Peter Hricko (Pogoń) sędzia: Paweł Gil (główny), Piotr Sadczuk, Marcin Borkowski (asystenci), Zbigniew Zych (techniczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, panwidzew, tasia, spoxtar - dziękujemy