Sprawiedliwy remis
autor: mePiłkarze Pogoni Szczecin na własnym boisku zremisowali z Jagiellonią Białystok 1:1. Podopieczni trenera Skowronka objęli prowadzenie w 56 minucie, po strzale Japończyka Takufami Akahoshi. Rywale wyrównali w 88 minucie, gola ustalającego wynik spotkania zdobył Nika Dzalmidze. - Zagraliśmy dziś solidnie, stworzyliśmy sobie wiele sytuacji do zdobycia gola. Po stracie bramki graliśmy dalej konsekwentnie. Kluczowym momentem spotkania było wyłączenie z gry Ediego. - powiedział po spotkaniu trener Jagiellonii Tomasz Hajto.
Jagiellonia przystąpiła do spotkania bez nominalnego napastnika, mimo tego z łatwością przedzierała się w pole karne gospodarzy. W 12 minucie dobra interwencja Janukiewicza zażegnuje niebezpieczeństwo. Chwilę potem dośrodkowanie w pole karne Dzalamidze, na strzał decyduje się Plizga, ale piłka mija światło bramki. W odpowiedzi Donald, jednak nieskutecznie - wyprzedza go Słowik. W tym samym czasie na stadion docierają pierwsi kibice Jagiellonii. A po kilku minutach fani portowej jedenastki prezentują efektowną oprawę z okazji 20-lecia Fan Clubu z Chojny. W 25 minucie przed szansą stanął Akahoshi, silny strzał Japończyka z dwudziestego metra z trudnością wybija golkiper przyjezdnych. W miejsce kontuzjowanego Donalda, na murawie pojawia się Łukasz Zwoliński, dla młodego, bramkostrzelnego zawodnika to absolutny debiut w Ekstraklasie. W 32 minucie futbolówka po silnym strzale Plizgi poszybowała nad poprzeczką. Niebezpiecznie w polu karnym gospodarzy zrobiło się w 34 minucie po rzucie rożnym dla rywali. Strachu podopiecznym trenera Skowronka napędził duet Dzalamidze - Plizga, sytuację na chwilę uratował Dąbrowski, ale futbolówka trafiła do jednego z zawodników Jagiellonii. W końcu futbolówkę złapał Janukiewicz, ale wypuścił ją z rąk i na raty w asyście zawodnika gości zażegnał niebezpieczeństwo. W 45 minucie Pogoń miała najlepszą okazję do zdobycia gola. Zwoliński, który w tym tygodniu otrzymał powołanie do kadry U-20 ograł obronę gości, podał do Aki, ale Japończyk z bliska strzelił wprost w Słowika.

W 56 minucie ku uciesze szczecińskich kibiców Pogoń objęła prowadzenie.
Akahoshi ograł obronę gości i z dość bliskiej odległości posłał piłkę do siatki. Wydawało się, że teraz będzie łatwiej i piłkarze Dumy Pomorza pójdą za ciosem i umocnią swoją pozycję w tym spotkaniu. Nic bardziej mylnego, nadal stroną bardziej aktywną i widoczną byli goście, którzy grali z pełnym zaangażowaniem. Pogoń praktycznie nie stwarzała zagrożenia. W 71 minucie po faulu Pazdy na Akahoshim, rzut wolny z 30 metrów egzekwował Maksymilian Rogalski, ale bramkarz gości świetnie wyczuł jego intencje. Jagiellonia dopięła swego tuż przed końcem spotkania. Nagrodzony za aktywną postawę w całym spotkaniu został Nika Dzalamidze, który głową pokonał Janukiewicza po składnej akcji drużynowej. W 90 minucie na boisku w zespole gości pojawił się 17-letni Adam Dźwigała, syn Dariusza - drugiego trenera Jagi i byłego piłkarza Pogoni.

Remis jest wynikiem jak najbardziej sprawiedliwym, ale z czystym sumieniem można powiedzieć, że Portowcy zyskali jeden punkt, ale stracili dwa. Do zdobycia kompletu punktów zabrakło bardzo niewiele. - Dużo kosztowały nas spotkania z Wisła i z Lechem. - tłumaczył po meczu Skowronek, ale czy to może tłumaczyć brak zaangażowania?

1:1 - 87' - Nika Dzalamidze
POGOŃ: 84. Radosław Janukiewicz - 9. Adam Frączczak, 3. Maciej Dąbrowski, 44. Hernani, 6. Przemysław Pietruszka, 10. Adrian Budka, 17. Maksymilian Rogalski, 27. Takafumi Akahoshi, 5. Edi Andradina (68' 24. Sergei Mošnikov), 11. Robert Kolendowicz (90' 18. Radosław Wiśniewski), 10. Donald Djousse (31' 7. Łukasz Zwoliński).

JAGIELLONIA: 1. Jakub Słowik - 4. Michał Pazdan, 5. Tomasz Bandrowski, 6. Dawid Plizga (65' 28. Paweł Tarnowski), 8. Tomasz Kupisz (65' 20. Maciej Gajos), 10. Nika Dzalamidze, 16. Luka Pejović, 17. Alexis Norambuena, 18. Łukasz Tymiński, 19. Ugochukwu Ukah, 22. Rafał Grzyb (90' 14. Adam Dźwigała).

Żółte kartki: Przemysław Pietruszka, Robert Kolendowicz (Pogoń) / Michał Pazdan, Tomasz Bandrowski, Ugochukwu Ukah (Jagiellonia). sędzia: Krzysztof Jakubik (główny), Radosław Siejka, Tomasz Niemirowski (asystenci), Marcin Muszyński (technczny)

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, WpV - dziękujemy