Juniorzy Reprezentacji Polski najlepsi w Dziwnowie
autor: Krzysztof BaszakZakończyła się kolejna edycja letniego turnieju Futsal Baltic Cup. Rywalizację wygrała Młodzieżowa Reprezentacja Polski prowadzona przez trenera Pogoni'04 Szczecin - Gerarda Juszczaka. W składzie Polaków wystąpiło trzech Portowców Artur Jurczak, Łukasz Tubacki i Paweł Bogucki. Zwycięzcy otrzymali okazały puchar, bon na 2000pln w sklepie Amber i opłacone wpisowe na przyszłoroczny turniej.
Na wniosek uczestników turniej rozegrano systemem 'każdy z każdym'. Młodzi Polacy gromadząc 20 pkt wyprzedzili o pięć punktów Mazovię FC Warszawa. Trzecie miejsce w turnieju Futsal Baltic Cup 2012 zajęli goście z Niemiec - Arsenal Berlin. Drużyna do ostatniego meczu liczyła się w walce o złote medale, ale porażka z 'młodzieżówką' przekreśliła te szanse i dała Arsenalowi tylko trzecie miejsce. Druga i trzecia drużyna oprócz pucharów i wpisowego na następny rok otrzymała bony odpowiednio w wysokości 500pln i 300pln.
Pod kątem gry w Pogoni'04 Szczecin w turnieju obserwowani byli urodzony w Gryficach Bartosz Przygórzewski (ostatnio AZS Warszawa) oraz wychowanek Portowców - Maciej Wołoszyn (ostatnio Wisła Kraków).
Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano: Durima Eleziego (Arsenal Berlin), najlepszym strzelcem z jedenastoma golami został Karol Bednarowski - Euromaster Głogów, a najlepszym bramkarzem wybrano Maciej Foltyn - broniącego w Młodzieżowej Reprezentacji Polski.