Dziewczęta Olimpii Bobolice III w Mistrzostwach Województwa
autor: adaskoW piątek, 25 maja 2012r. w Szczecinku na boiskach OSiR, odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego XII Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. W zawodach wzięło udział 42 najlepsze drużyny z Pomorza Zachodniego, w tym 18 zespołów dziewcząt . UKS Olimpia Bobolice reprezentował Powiat Ziemski Koszalin. Bardzo dobrze spisały się dziewczęta, które zdobyły brązowe medale, a Ola Trusiło została najlepszą strzelczynią turnieju z dorobkiem 29 bramek. Nasze dziewczęta były o krok od awansu do finału. Jednak w meczu półfinałowym z Olimpią Szczecin po faulu jednej z zawodniczek ze Szczecina kontuzji doznała Ola Trusiło. Nasze zawodniczki walczyły ambitnie, ale mimo wyrównanej gry przegrały spotkanie 1:3 i musiały zadowolić się meczem o trzecie miejsce.
W pojedynku o brązowe medale pokonały Białogard 4:1. Natomiast chłopcy zajęli drugie miejsce w grupie po wygranej z Choszcznem 4:1 i Wałczem II 5:1 oraz porażce z Kołobrzegiem 1:6. Jednak nie awansowali do ćwierćfinału ponieważ posiadali gorszy bilans bramkowy od drużyny z Polic i Wałcza. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na IX miejscu co w porównaniu z ilością występujących zespołów, należy również uznać za sukces.

Uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe medale i nagrody ufundowane przez sponsora - firmę Tymbark. Najlepsze zespoły z Wałcza (dziewczynki) i  Polic (chłopcy) przekażą flagę reprezentacji Danii z podpisami wszystkich uczestników Turnieju odbytego w Szczecinku oraz wyjadą na letni obóz sportowy. W czasie trwania obozu zostaną rozegrane mecze eliminacyjne do Wielkiego Finału. Drużyna, która pokona swoich rywali w Wielkim Finale, wyjedzie w niezapomnianą podróż na mecz drużyny, która zwycięży w Turnieju UEFA Euro 2012. Jednak cel tego wyjazdu pozostanie nieznany do 1 lipca, kiedy to zostaną ostatecznie wyłonieni nowi Mistrzowie Europy.
Podczas uroczystego zakończenia finału Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie Jan Bednarek wyróżnił również organizatorów turniejów powiatowych za pomoc i wzorowe przeprowadzenie rozgrywek, wśród nich Henryka Kowalskiego.