Dziewczęta z Bobolic Mistrzyniami Powiatu w Turnieju Tymbarka
autor: adam lukaszewiczDnia 17 maja 2012r. w Bobolicach na boisku Zespołu Placówek Specjalnych przy ul. Pocztowej 15, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Ziemskiego Koszalin XII edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej 'Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku' o Puchar Starosty Koszalińskiego w kategorii dziewcząt rocznik 2002 i młodsze. W imprezie wzięły udział trzy reprezentacje Gmina Manowo, Gmina Polanów i Gmina Bobolice. Z przyczyn organizacyjnych na zawody nie dojechała reprezentacja Gminy Sianów. Zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Organizatorem zwodów był Uczniowski Klub Sportowy Olimpia Bobolic, a współorganizatorem Powiat Koszaliński, Gmina Bobolice, Zachodniopomorskie Zrzeszenie LZS w Szczecinie i  Zespół Placówek Specjalnych w Bobolicach. Głównym fundatorem nagród był Powiat Koszaliński.
Pierwsze miejsce i awans do finału wojewódzkiego wywalczyła Gmina Bobolice (trener Henryk Kowalski, Anna Jaświg) występująca w składzie : Wanessa Morawska, Ola Trusiło, Ala Bednarz, Kamila i Ilona Zimnicka, Dominika Kozińsk, Agata Czaban wszystkie z Bobolic oraz Julia Błasik, Sandra Domagała, Joanna Szychowska, Nikola Kaszubowska z Kłanina.

Na drugiej pozycji uplasowała się Gmina Polanów (trener Marzena Ziemiańska), która również wywalczyła awans do finału. Trzecie miejsce zajęła Gmina Manowo (trener Bogusława Markiewicz, Mariusz Poślednik).

Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Nikola Szarek (Polanów), najlepszą bramkarką Wiktoria Barabas (Manowo ), a najlepszą strzelczynią Ola Trusiło (Bobolice) zdobywczyni 11 bramek. Tradycyjnie wszyscy uczestnicy imprezy otrzymali okolicznościowe dyplomy i albumy kibica , a zespoły dyplomy i puchary Starosty Koszalińskiego. Wyróżnione zawodniczki otrzymały statuetki. Organizatorzy zadbali o słodki poczęstunek i napoje.

Mistrzostwa Województwa odbędą się w Szczecinku 25 maja br. o godz. 900 . Zbiórka reprezentacji powiatu koszalińskiego na  przystanku PKS w Bobolicach o godz. 800. Każda zawodniczka musi posiadać oświadczenie/zgodę rodziców na udział w turnieju, ważną legitymację szkolną oraz aktualne badania lekarskie.