Kuguary wygrały w Warszawie
Cougars Szczecin wygrały w Warszawie z Werewolves 45:0 w ramach 1. kolejki PLFA II. Po niewiele ponad 6 latach, gdy w 2006 roku na boisku warszawskiej AWF został rozegrany pierwszy oficjalny mecz futbolu amerykańskiego w Polsce, dyscyplina ta zawitała ponownie przy ulicy Marymonckiej w stolicy. Doświadczenie zdobyte w zeszłym sezonie kazało upatrywać faworytów w warszawskich Wilkołakach. Jednak ponadroczne przygotowania Kuguarów do rozgrywek zaprocentowały. Od pierwszego gwizdka przyjezdni dominowali w każdym aspekcie gry.
W pierwszej kwarcie goście zdobyli pierwsze punkty po skutecznym kopnięciu z pola. W drugiej części gry szczecinianie zadali Wilkołakom aż trzy ciosy. Akcje biegowe na touchdown Remigiusza Borejszo i Tomasza Komosy oraz skuteczne zagranie w obronie Euzebiusza Błaszczyka pozwoliły Kuguarom zejść na przerwę z 19-punktową zaliczką.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry. Do ostatniego gwizdka sędziego szczecinianie byli w stanie jeszcze cztery razy wnieść piłkę w pole punktowe rywali. Mecz zakończył się ich zasłużonym zwycięstwem 45:0. Największy udział w zdobywaniu punktów dla gości mieli Tomasz Komosa i Remigiusz Borejszo. Pierwszy zdobył trzy przyłożenia, drugi dwa.

Warsaw Werewolves - Cougars Szczecin 0:45 (0:3, 0:16, 0:13, 0:13)

I kwarta
0:3 20-jardowe kopnięcie z pola Bartosza Żołnowskiego

II kwarta
0:10 przyłożenie Remigiusza Borejszo po 12-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartosz Żołnowski)
0:17 przyłożenie Tomasza Komosy po 4-jardowej akcji biegowej (podwyższenie za jeden punkt Bartosz Żołnowski)
0:19 dwa punkty dla obrony za powalenie zawodnika Werewolves w jego polu punktowym

III kwarta
0:25 przyłożenie Tomasza Komosy po 8-jardowej akcji biegowej

IV kwarta
0:45 przyłożenie Jakuba Piekarskiego po 20-jardowej akcji po podaniu Remigiusza Borejszo
Mecz obejrzało 350 widzów.

Warsaw Werewolves
Formacja ataku: T. Martin (LG), L. Michał (RG), F. Paradowski (C), J. Skoneczny (WR), D. Szurmiej (QB), M. Nojszewski (WR), P. Lityński (FB), Ł. Kaliński (TE), G. Kaczmarek (RB), K. Ronczka (RT), M. Sapieha (LT)

Formacja obrony: T. Martin (RE), T. Grzonkowski (DT), J. Łyszkowski (S), M. Postek (LOLB), M. Deleżuch (ROLB), K. Ręgowski (CB), P. Maksymowicz (CB), K. Rudziński (S), J. Tarnawski (LE), K. Sankowski (ILB), M. Piłka (ILB)

Formacja specjalna: F. Paradowski (LS), J. Dąbrowski (KR1,PR2), Ł. Kaliński (P,K), P. Matyjasek (KR2,PR1), O. Sava (H)

Cougars Szczecin
Formacja ataku: A. Łukasik (QB), T. Komosa (FB), M. Felbur (RT), J. Piekarski (WR), M. Bochenek (WR), A. Gąciarski (TE), P. Graczyk (LG), M. Gawryś (FB), R. Rogaczewski (C), S. Popiela (LT), Ł. Nowak (RG)

Formacja obrony: M. Kostka (S), K. Dumicz (RE), S. Wieczorek (ILB), P. Czapiński (ROLB), E. Błaszczyk (LE), M. Andryszewski (S), B. Żołnowski (LOLB), P. Rodzik (DT),
K. Piotrowski (CB), M. Łodygowski (DT), P. Lisiński (CB)

Formacja specjalna: J. Piekarski (KR1,PR1), M. Gawryś (KR2,PR2), R. Borejszo (H), B. Żołnowski (P,K), R. Rogaczewski (LS)

�r�d�o: plfa.pl

1. kolejka PLFA II: Warsaw Werewolves - Cougars Szczecin
data: 06-05-2012 14:00