Kotwica zwyciężyła w pierwszym meczu finałowym
autor: Pogon74W pierwszym meczu finałowym Pucharu Polski ZZPN Kotwica rozgromiła u siebie Pogoń Barlinek 4:0 i jest bardzo blisko wywalczenia tego trofeum. Na uwagę zasługuje fakt, że kilku podstawowych zawodników nie zagrało, więc tym bardziej cieszy, że dublerzy potrafili pokonać rywala w takim stylu. Trener Wojciech Polakowski do osiemnastki meczowej nie powołał Marcina Dymka, Honorata Stróża, Piotra Dziuby i Grzegorza Skwary. Zabrakło też kontuzjowanego po meczu w Stargardzie Damiana Staniszewskiego, a Maciej Ropiejko zaczął mecz na ławce rezerwowych. Już w piątej minucie było 1:0 dla kołobrzeskiego zespołu. Patryk Skórecki został ostro potraktowany przez bramkarza Pogoni Daniela Tomczaka i pierwszoligowy sędzia Jarosław Rynkiewicz bez wahania wskazał na jedenasty metr. Piłkę na 'wapnie' ustawił Lilo i chwilę później mógł odbierać gratulacje od kolegów.
Dalsza część pierwszej połowy była mało ciekawa, a odnotować warto jedynie groźny strzał tuż nad poprzeczką w wykonaniu Tomasza Bejuka w 30 minucie i kilka ładnych dośrodkowań ze stałych fragmentów gry Sebastiana Szycha, których jednak nie wykorzystał żaden z partnerów.

Druga część meczu była ciekawsza, choćby ze względu na ilość bramek. Już około 30 sekundy gry było 2:0. Sam na sam z Tomczakiem znalazł się Patryk Pytlak i umieścił piłkę w siatce. Kotwica kontrolowała grę, nie pozwalając Pogoni na zbyt wiele, a jeśli już udało się gościom dograć piłkę w pole karne, pewnie radził sobie w nim Łukasz Krymowski. W 80 minucie doszło do przykrej sytuacji. W niegroźnie wyglądającej akcji doszło do zderzenia w środku pola Patryka Skóreckiego z jednym z rywali. Piłkarz Pogoni wyszedł ze starcia bez szwanku, natomiast zawodnik gospodarzy mocno ucierpiał. Momentami zaczynał tracić przytomność i został odwieziony karetką do szpitala. Na szczęście z pomeczowych wieści wynika, że Skórecki jest przytomny i prawdopodobnie to nic groźnego.

Kotwica w końcówce jeszcze dwukrotnie skarciła rywali. W 87 minucie sędzia podyktował rzut wolny z siedemnastu metrów. Sebastian Szych trącił lekko piłkę, którą uderzył Tomasz Rydzak. Trafił w środek bramki, ale Tomczak nie zdołał jej złapać i było 3:0. Chwilę po wznowieniu gry kołobrzeżanie znów przejęli piłkę, ta powędrowała do Macieja Ropiejki, który najpierw minął zwodem dwóch obrońców, a potem w sytuacji sam na sam pokonał Tomczaka po raz czwarty.

Gospodarze mimo braku kilku zawodników z podstawowego składu, wreszcie zagrała tak, jak chcieliby oglądać jej grę kibice. Przede wszystkim skutecznie. Oby sobotnim ligowym starciu z tą samą Pogonią podopieczni Wojciecha Polakowskiego pokazali się z równie dobrej strony i zdobyli cenne trzy punkty.

4-0 89' Ropiejko
Kotwica: Łukasz Krymowski - Tomasz Rydzak, Piotr Augustyniak, Kordian Rudziński, Sebastian Szych, Oleksandr Zhdanov, Robert Ziętarski (56 Łukasz Cebulski), Tomasz Preizner (70 Artur Sarna), Lilo, Patryk Skórecki (80 Mariusz Kurczak), Patryk Pytlak (74 Maciej Ropiejko)

Pogoń: Daniel Tomczak - Szymon Matuszewski, Wojciech Bzdęga, Rafał Świtaj, Bebeto, Bartosz Kubiak, Maciej Kubiak, Piotr Sarbinowski, Michał Świercz (73 Marek Sobczak), Krzysztof Sikora, Tomasz Bejuk

żółte kartki: Lilo, Patryk Pytlak, Tomasz Preizner, Piotr Augustyniak (Kotwica)/ Daniel Tomczak, Bartosz Kubiak, Szymon Matuszewski, Tomasz Bejuk(Pogoń) sędzia: Rynkiewicz Jarosław (główny), Gonera Artur, Królikowski Dariusz (asystenci), Skórka Damian - techniczny

Dane pomogli uzupełnić: Merida, Bengoro - dziękujemy