UKS 4 i Orzeł Women w finale
27 kwietnia na Euroboisku w Wałczu, odbył się finał powiatowy ogólnopolskiego turnieju 'Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'.
Turniej ten z roku na rok bije kolejne rekordy popularności. Do tegorocznej
edycji, zgłosiło się aż 140 tys. dzieci z całej Polski, czyli o ponad 55 tysięcy więcej niż w roku ubiegłym. Oznacza to, że turniej 'Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku', to największe piłkarskie rozgrywki dla dziesięciolatków w Europie.
Turniej ten zainaugurował jednocześnie w cykl rozgrywek 'Powiatowy Maj z Futbolem' pod patronatem Starostwa Powiatowego w Wałczu. W turnieju finałowym uczestniczyło 10 drużyn chłopców oraz 6 dziewcząt. Zawody otworzyli: dr Bogdan Wankiewicz - starosta wałecki, Czesław Bacławski - dyrektor Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Wałczu oraz Michał Cebula - prezes Szkółki Piłkarskiej Orzeł 2010 Wałcz. Podczas ceremonii otwarcia, minutą ciszy uczczono pamięć trenera Michała Skuzy, który kilkanaście dni temu odszedł tragicznie.

Do rywalizacji dziewcząt, zgłosiło się 6 zespołów; drużyny grały każda z każdą; tryumfatorkami rozgrywek z kompletem punktów, zostały zawodniczki UKS Szkółka Piłkarska Orzeł Women 2010 PZZ Wałcz, które grały w składzie: Karolina Piotrowska, Anita Łukaszewicz, Agata Sacha, Agnieszka Glinka, Roksana Kawka, Małgorzata Chuchro, Olimpia Mamzer, Karolina Szeremeta, Natalia Wizjan, Milena Konstatynowicz, Julia Szpecht, Eliza Chrzanowska i Amelia Kaczmarek. Trenerami zwyciężczyń są Anna i Adam Łukaszewicz. Drugie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Wałczu, a trzecie futbolistki ze Szwecji. Najwięcej bramek, strzeliła rywalkom Anita Łukaszewicz (SP Orzeł Women 2010 PZZ Wałcz I); 'Najlepszą Bramkarką” rywalizacji dziewcząt, wybrana została zawodniczka drużyny SP nr 1 Wałcz, Magda Nastarowicz, a tytuł 'Najlepszej Zawodniczki' piątkowego finału uzyskała Paula Guzowska ze Szkoły Podstawowej w Szwecji.

W rywalizacji chłopców, uczestniczyło 10 zespołów, reprezentujących praktycznie wszystkie szkoły podstawowe z powiatu. Rozgrywki podzielono na dwie grupy, w których rozgrywano mecze każdy z każdym. Do półfinałów, awansowały drużyny: SP Orzeł 2010 Rettig Wałcz, Szkoły Podstawowej w Mirosławcu, UKS 4 Wałcz i Szkoły Podstawowej nr 1 Wałcz. W tej fazie, ekipa SP Orzeł 2010 pokonała 2:0 kolegów z SP nr 1, podobnym wynikiem zakończył się mecz UKS 4 - SP Mirosławiec. W spotkaniu o trzecie miejsce lepsi okazali się zawodnicy z Mirosławca, którzy pokonali swoich rywali z SP nr1 2:0. Natomiast w finale naprzeciwko siebie stanęły dwie najlepsze drużyny. Po pełnym emocji spotkaniu, zawodnicy UKS 4 Wałcz pokonali drużynę SP Orzeł 2010 Rettig 2:1. Zwycięzcy wystąpili w zestawieniu: Maciej Tomaszewski, Bartłomiej Jurek, Grzegorz Cybulski, Damian Rawłuszewicz, Jakub Hubar, Jakub Grzelka, Michał Lewczuk, Wojtek Suślik, Jakub Kuternowski, Jakub Wilczyński, Dawid Kubara, Bartłomiej Wojciechowski; trenerem drużyny jest Piotr Dziekański.
Również i tutaj, wybrano i uhonorowano najlepszych - Królem Strzelców, został zawodnik Akademii Gminy Wałcz Gracjan Brożek, Najlepszym Bramkarzem uznano golkipera UKS 4 - Marcina Tomaszewskiego, natomiast mianem 'Najlepszego Zawodnika' uhonorowany został Krystian Waśniewski z Mirosławca.

Główną nagrodą w turnieju na szczeblu powiatu, jest reprezentowanie w kategorii dziewcząt oraz chłopców naszego regionu w rozgrywkach wojewódzkich, które odbędą się w Szczecinku.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Adam Łukaszewicz

relacjďż˝ dodaďż˝: krab

Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku
data: 27-04-2012
miejsce: Euroboisko w Wałczu

Powiatowy finał ogólnopolskiego turnieju 'Z Podwórka na stadion o Puchar Tymbarku'.