Czechy i Szwecja w finale Mini Mistrzostw
Do zakończenia Mini Mistrzostw pozostał już tylko jeden mecz. W piątkowym finale spotkają się Czechy, czyli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 51 oraz Szwecja, reprezentująca Szkołę Podstawową nr 35.
W pierwszym z rozegranych półfinałów, w niedzielę, 27 maja, Czesi (SP 51) dość łatwo rozprawili się z Ukrainą (SP 68), wysoko wygrywając 8-1. Dużo więcej emocji przyniósł drugi, poniedziałkowy półfinał. Prowadzenie w meczu pomiędzy Polską (SP 48) i Szwecją (SP 35) zmieniało się kilkakrotnie.
W spotkaniu nie brakowało pięknych akcji, bramek, głośnego dopingu kibiców obu zespołów oraz ogromnych emocji. Ostatecznie o wyniku meczu zadecydowała druga połowa zarządzonej dogrywki, w której to Szwedzi zdobyli decydującą bramkę i to oni obok Czechów wystąpią w wielkim finale.

Polakom z SP 48, podobnie jak Ukraińcom z SP 68 pozostaje cieszyć się z bardzo dobrego III miejsca w turnieju. Jak rozłożą się pozostałe miejsca na podium, dowiemy się już w piątek, 1 czerwca. Wielki finał odbędzie się na boisku szkoły przy ul. Świętoborzyców.
�r�d�o: szczecin.eu

Mini Mistrzostwa Europy 2012
data: 08-05-2012 - 01-06-2012
miejsce:

Szczecińskie Mini Mistrzostwa Europy odzwierciedlają „dorosłe” finały Mistrzostw Europy. Boiska, na których rozegrane zostaną mecze odpowiadać będą polskim i ukraińskim miastom – gospodarzom Mistrzostw. Podobnie jak na Euro, rywalizować będzie ze sobą 16 drużyn. Piłkarzami będą uczniowie szczecińskich szkół podstawowych. Wszystkie mecze odbędą się w terminie 8 – 29 maja. Wielki finał – 1 czerwca br. Dekoracja zwycięzców będzie miała miejsce w Amfiteatrze podczas imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka. Do udziału w Mini Mistrzostwach zgłosiły się dwadzieścia cztery zespoły, które zostały rozdzielone na osiem grup eliminacyjnych, po trzy zespoły w każdej. Po rozegraniu miniturniejów do finału zakwalifikowało się 16 drużyn reprezentujących następujące szkoły: SP 51, SP 48, SP 11, SP 35, SP 18, SP 68, SP 37, SP 10, SP 45, SP 55, SP 1, SP 65, SP 13, SP 74, SP Towarzystwa Salezjańskiego oraz SP Primus.