Trzecia porażka z Zagłębiem
autor: arti15Politechnika Koszalińska przegrała z KGHM Metraco Zagłębie Lubin 24:37 w trzecim spotkaniu półfinałowym fazy play-off PGNiG Superligi Kobiet. W zespole miejscowym nie zagrały kontuzjowana Aleksandra Kobyłecka oraz zawieszona za czerwoną kartkę Tatiana Bilenia. Przyjezdne zagrały wysoko w obronie, co okazało się skutecznym rozwiązaniem. Pierwsza bramkę w tej rywalizacji zdobyła Kinga Byzdra. Gospodynie dopiero w 3 minucie dzięki bramce Kamili Całużyńskiej przełamały swoją niemoc. W 6 minucie biało-zielone przegrywały jednym trafieniem.
Podopieczne Bożeny Karkut od piętnastej minuty zaczęły powiększać swoje prowadzenie. Z tego powodu szkoleniowiec miejscowych, Waldemar Szafulski poprosił o czas. Okazało się jednak, że na nic to się zdało, a przyjezdne nadal powiększały swój stan bramkowy. Po 30 minutach przewaga ta wynosiła osiem trafień. Druga część sobotniej rywalizacji toczyła się tzw. 'bramka za bramkę'. Gospodynie traciły do miedzowych dziewięc/dziesięc bramek. Najskuteczniejszymi w zespole Politechniki była Joanna Obrusiewicz. Ostatecznie Zagłębie wygrało 37:24 i awansowało do finału.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/Michał Halski/własne