O krok od niespodzianki
Pogoń ’04 Szczecin w pierwszym meczu fazy play-off przegrała na wyjeździe z Wisłą Krakbet Kraków 4:5. Gospodarze zdobyli gola dającego zwycięstwo w trzeciej minucie dogrywki. W pierwszej lepsi okazali się krakowianie, którzy na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Po zmianie stron „Zero-czwórka” ruszyła do odrabiania strat. W 22. minucie kontaktowego gola zdobył Łukasz Tubacki. Siedem minut później „Portowcom” udało się doprowadzić do remisu, a do siatki Wisły trafił Ricardinho. W 32. minucie miejscowa publiczność wpadła w osłupienie, bowiem po bramce Łukasza Tubackiego, podopieczni Gerarda Juszczaka objęli prowadzenie.
Niestety goście za sprawą gola Marcina Kiełpińskiego, szybko zdołali odrobić straty, by za chwilę, po trafieniu Krzysztofa Kusi, ponownie wyjść na prowadzenie. Ostatnie słowo w regulaminowym czasie gry należało do Pogoni ’04. W 35.minucie bramkarza „Białej Gwiazdy”pokonał Michał Kubik. Do 40 minuty żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę i do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Niestety w dodatkowym czasie gry lepsi okazali się podopieczni Błażeja Korczyńskiego. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w trzeciej minucie dogrywki André Luiz des Neves Peres.

I faza Play-off: Wisła Krakbet Kraków - Pogoń ’04 Szczecin (pierwszy mecz) 5:4 (4:4,2:0)

Wisła Krakbet Kraków:
Kamil Dworzecki, Bartłomiej Nawrat - Zbigniew Mirga, Andrzej Szłapa, Krzysztof Kusia, Rafał Franz, Roman Wachula , Marcin Kiełpiński, Adrian Pater , Douglas Neutzling Ferreira, Marcin Czech, André Luiz des Neves Peres.

Pogoń 04' Szczecin: Dominik Kubrak, Łukasz Koszmider - Ricardo Gomes Junior, Maksym Moskaliuk, Marcin Mikołajewicz, Michał Kubik, Łukasz Żebrowski , Douglas Dos Santos Nicolau, Artur Jurczak, Daniel Maćkiewicz, Łukasz Tubacki.

Żółte kartki: Wachula, Pater (Wisła) - Kubrak, Żebrowski (Pogoń 04’)

4:4 – Michał Kubik 35’
Wisła Krakbet Kraków: Kamil Dworzecki, Bartłomiej Nawrat - Zbigniew Mirga, Andrzej Szłapa, Krzysztof Kusia, Rafał Franz, Roman Wachula , Marcin Kiełpiński, Adrian Pater , Douglas Neutzling Ferreira, Marcin Czech, André Luiz des Neves Peres

Żółte kartki: Wachula, Pater (Wisła) – Kubrak, Żebrowski (Pogoń 04’) sędzia: Krzysztof Bernaś, Przemysław Ślizak, Wojciech Curyło

Dane pomogli uzupełnić: Bengoro, baaru - dziękujemy