Pierwsze zwycięstwo Victorii
autor: paulinusPo serii porażek w rundzie jesiennej i dwóch porażkach w rundzie wiosennej sezonu 2011/2012 ze Sztormem Gdynia i Polonią Poznań (pomimo dobrej gry sianowianek) w meczu z MUKS-em Praga Warszawa piłkarki Victorii S.P.2 wreszcie wygrały 4:3. Zawodniczki z Sianowa trochę się obawiały tego meczu, bo przecież jesienią przegrały w Warszawie aż 1:9. Pomimo braku kilku zawodniczek i nie najlepszej frekwencji na treningach piłkarki z Sianowa bardzo chciały wygrać ten mecz. Mecz ostatniej szansy. Porażka z Pragą praktycznie przesądzała o spadku do II ligi. - Wygrana z warszawiankami daje jeszcze cień szansy na utrzymanie zespołu w I lidze. - mówi trener Jędrzej Bielecki. - Będzie bardzo ciężko, straty są bardzo duże i jest mała szansa, ale dopóki jest będziemy walczyć. Dziewczyny mają spore umiejętności ale muszą je poprzeć solidną pracą na treningach.
W meczu z Pragą gospodynie grały bardzo ambitnie i do tego dość skutecznie. Strzeliły 4 bramki w jednym meczu, czyli o jedną więcej niż we wszystkich dotychczas rozegranych spotkaniach. Był to ciekawy mecz, padło dużo bramek i było dużo emocji. Już w 4 minucie Adrianna Czerwińska miała dobrą sytuację do strzelenia bramki, ale chciała podawać i piłke przejęły warszawianki. W 26 min. przed utratą bramki w ostatniej chwili ratuje Karolina Zakrzewska. W 35 min. po błędzie obrony Klaudia Grodzka daje prowadzenie warszawiankom. W 43 min. po bardzo ładnej akcji trójkowej Grzelak, Drozdowska i Trzeciak, ta ostatnia z bliska strzela głową do bramki i jest 1:1. Minutę później sianowianki po indywidualnej akcji Grzelak prowadzą już 2:1. Sędzina dolicza 2 minuty i do akcji wkracza…. pies, który niespodziewanie włącza się do gry goniąc z uciekającą piłką. Do akcji wkracza Paula Szawurska, która obłaskawia bezpańskiego psa i po kilku minutach przerwy gra zostaje wznowiona. Rozkojarzone wbiegnięciem na boisko psa piłkarki z Warszawy niespodziewanie tracą trzecią bramkę a szczęśliwym strzelcem jest Ewelina Gudan. W ten oto sposób do przerwy piłkarki Victorii S.P. 2 prowadzą z Pragą 3:1.

Niestety po przerwie na boisku zaczyna się horor. Już w 51 min. po błędzie sianowianek Aleksandra Ogonowska strzela kontaktowa bramkę i jest tylko 3:2. Kilka minut później w 56 min. Ewelina Gudan fauluje w polu karnym zawodniczkę z Pragi i ..3:3 po pewnym strzale Agnieszki Szybińskiej z karnego. Piłkarki Pragi zachęcone takim obrotem sytuacji dalej atakują bardzo groźnie i są bardzo blisko strzelenia bramki. W 68 min. nadziewają się na piękną kontrę sianowianek. Drozdowska kapitalnie podaje do Trzeciak i ta strzela na 4:3. Do końca pozostaje jeszcze ponad 20 minut, ale pomimo wymiany ciosów z obu stron wynik już nie ulega zmianie i sianowianki odnoszą swoje pierwsze zwycięstwo w I lidze w sezonie 2011/2012. W tym meczu trzeba podkreślić wielkie zaangażowanie sianowskiego zespołu oraz dobrą postawę sędzin tego spotkania (pomimo podyktowania przeciwko gospodyniom karnego). Następny mecz piłkarki Victorii S.P.2 Sianów zagrają w Sianowie 5 maja o godz. 16.00 z MKS Olimpia Szczecin.
Dodatkową atrakcją meczu oprócz wtargnięcia psa był konkurs rzutów karnych, który wygrał Tomek Majerczak otrzymując w zamian piękną piłkę oraz loteria z nagrodą 100 zł . Szczęśliwcem okazał się Bartek Zakrzewski.

UKS VICTORIA S.P.2 SIANÓW- MUKS PRAGA WARSZAWA 4:3(3:1)
0:1 35 min. Klaudia Grodzka
1:1 43 min. Paulina Trzeciak
2:1 43 min. Malwina Grzelak
3:1 45 min. Ewelina Gudan
3:2 51 min. Aleksandra Ogonowska
3:3 56 min. Agnieszka Szybińska z karnego
4:3 68 min. Paulina Trzeciak