Na początek Polonia
autor: irazPiłkarki Olimpii Szczecin w najbliższą sobotę na stadionie przy Bandurskiego rozpoczną zmagania w ramach rundy wiosennej rozgrywek I ligi. Pierwsza liga Północna po przerwie zimowej wraca uszczuplona o jedną drużynę. Z rozgrywek wycofał się zespół z Tuszyna. Wszystkie dotychczasowe wyniki z udziałem tego zespołu zostały anulowane, wobec tego szczecinianki rozpoczną wiosnę o oczko niżej, niż kończyły jesień. Na początek podopieczne trenerów Wróblewskiego i Buryty podejmą Polonię Poznań.
Jesienią w Poznaniu z lepszej strony zaprezentowały się gospodynie, które po trafieniu w 9 minucie pokonały Olimpię 1:0. Szczecinianki mogły przegrać jeszcze wyżej, ale Beata Watychowicz obroniła rzut karny podyktowany za faul Magdy Szwed.

Z dwunastoma punktami Polonia plasuje się obecnie na piątej pozycji, Olimpia natomiast zgromadziła do osiem oczek. Analizując tabelę można zobaczyć, że szczecinianki mają problem ze zdobywaniem bramek. Obok sianowskiej Victorii mają najgorszą skuteczność w lidze - tylko czterokrotnie trafiały do bramki rywalek. Aby myśleć o ewentualnym awansie w tabeli, dziewczyny muszą poprawić ten element gry. Po wycofaniu się Tuszyna z rozgrywek, spada tylko jedna drużyna. Początek spotkania o 11:00.