Dobra gra, choć nadal bez wyników
autor: adasko18 marca w Jagowie miał miejsce drugi sparing SKL Jagów 2000, gospodarze podejmowali A-klasową Iskrę Warszyn. Spotkanie było wyrównane, choć wysoka temperatura i duszne powietrze widocznie wpłynęły na zawodników, co odbiło się na tempie gry. Mecz zakończył się zwycięstwem gości 1-2 (1-0). Pierwsza połowa należała do zawodników z Jagowa, stworzyli oni kilka groźnych sytuacji, w których zabrakło skuteczności. Prosty błąd obrońców Iskry, doprowadził do bramki dla Jagowian. Po niecelnym wyrzucie piłki z linii autowej futbolówkę przejęli gospodarze, która po podaniu z narożnika pola karnego trafiła pod nogi Michała Szczepańskiego, który jako pierwszy wpisał się na listę strzelców. Goście rzucili się do odrobiania strat, jednak formacja obronna w tym meczu była najjaśniejszym punktem drużyny. Damian Powązka, bramkarz gospodarzy kilkukrotnie ratował kolegów przed stratą gola. Pierwsze 45 minut zakończyło się wynikiem 1-0 dla gospodarzy.
W przerwie trener Jagowian przeprowadził wiele zmian, zmiennicy radzili sobie równie dobrze. Rykoszet sprawił, że goście doprowadzili do wyrównania. Po strzale jednego z napastników piłka otarła się o obrońcę zmieniając trajektorię lotu, w tej sytuacji drugi bramkarz gospodarzy pozostał bezradny. Po tym golu entuzjazm gospodarzy nieco ostygł, chwile dekoncentracji obrony wykorzystał jeden z zawodników gości, który przelobował bramkarza z narożnika pola karnego. Ostatnie 20 minut meczu było całkowicie zdominowane przez gospodarzy, dobre rozgrywanie dało wiele sytuacji strzeleckich, w których zabrakło jedynie precyzji.

Sprawiedliwym wynikiem z perspektywy obserwatora meczu byłby niewątpliwie remis, jednak jak mawiał klasyk 'Chodzi o to, żeby strzelić jedną bramkę więcej od przeciwnika.' Ta sztuka udała się zawodnikom Iskry. Jednak w meczu towarzyskim jak wszyscy dobrze wiemy nie chodzi o wynik. Jest to szansa dla zawodników by pokazać się z jak najlepszej strony oraz szansa dla trenera, by sprawdzić różne warianty gry.
Z opinii widzów zgromadzonych na stadionie w Jagowie jasno wynika iż w drużynie SKL-u drzemie potencjał, trzeba jedynie dołożyć do niego wiele pracy i cierpliwości, by przekładało się to na wyniki.

SKL Jagów 2000 - Iskra Warszyn 1-2 (1-0, Szczepański)

SKL: Powązka, G.Mazur, A. Świnka, Prus, Michalski, Dziekoński, Klat, Maćkowiak, Popławski, Szczepański, Trajkowicz, Ł. Filiks ,Wejman, B. Filiks , Szkudlarek, Boruszewski, Kapela, Śmigasiewicz, P.Mazur, M. Kaczor

relacjďż˝ dodaďż˝: 7Becks