Pogoń gromi
autor: C80Piłkarki Pogoni Women pokonały wczoraj ostatni w tabeli MUKS Tomaszów Mazowiecki. Granatowo-bordowe zaaplikowały swoim rywalkom sześć bramek. Spotkanie poprzedziła mila uroczystość wręczenie dwóm zawodniczkom PW (Joli Siwińskiej i Darii Kasperskiej) nagród otrzymanych w Plebiscycie Mediów na najlepszych piłkarzy w Zachodniopomorskim. Obie nie mogły podczas Gali odebrać pucharów.
Pierwsze piętnaście minut to spokojna gra obu zespołów. Po zawodniczkach outsidera rozgrywek widać było silne zmotywowanie i chęć sprawienia w Szczecinie niespodzianki.
Granatowo-bordowe pierwszy strzał ostrzegawczy oddały w 16 minucie. Joanna Pałaszewska uruchomiona na skrzydle wbiegła w okolice pola karnego i mocnym uderzeniem sprawdziła umiejętności broniącej w zespole przyjezdnych - Strawy. Na tym ta akcja się jednak nie skończyła do odbitej piłki dopadła Emilia Zdunek umieszczając ją w bramce, ale boczna sędzina zasygnalizowała pozycję spaloną.

Dwudziesta minuta to kolejna okazja PW do wyjścia na prowadzenia. Dobre i dokładne rozegranie akcji ze środka pola na skrzydło do Moniki Sinki. Monika wybrała jeszcze dogranie do Emilii Zdunek, która z 12 metrów posłała piłkę nad poprzeczką. W tej sytuacji sędzina ponownie zasygnalizowała pozycję spaloną, więc niewykorzystana sytuacja aż tak bardzo nie bolała.
37 minuta przyniosła prowadzenie dla przeważających zawodniczek Mariusza Misiury. Dośrodkowanie z bocznego sektora boiska Darii Kasperskiej spadło wprost na głowę Moniki Sinki, która uderzyła kontrującą piłkę po długim słupku i dała prowadzenie swojej drużynie. Trzy minuty później do głosu po rzucie wolnym doszła ekipa z Tomaszowa, ale gol strzelony był po ewidentnym spalonym.
W 43' swoim kunsztem piłkarskim błysnęła po raz kolejny Kasia Barlewicz. Kapitalne podanie przecinające linię obrony zespołu przyjezdnych ale tym razem Monika uderzyła nad poprzeczką. Minutę później było już 2:0. Dwójkowe rozegranie Barlage-Barlewicz-Barlage, ponownie dośrodkowanie z lewej strony boiska i druga bramka głową w tym meczu, tym razem strzelczynią Emilia Zdunek. W 45 ' Zdunek mogła strzelić kolejną bramkę, ale po dograniu Moniki Sinki i minięciu obrończyni MUKS-u posłała piłkę obok słupka.

Drugą połowę lepiej zaczęły piłkarki z Tomaszowa, jednak obronną ręką wykazując się dobrym refleksem wyszła Anita Piotrowska parując piłkę na rzut rożny.

56' to poprzeczka na koncie Pogoni Women, a pechową strzelczynią okazała się Daria Kasperska.
Kolejna akcja przyniosła trzeciego gola. Spod końcowej linii boiska Zdunek zagrała wzdłuż bramki. Efektowne muśnięcie przez Monikę Sinkę, która zaliczyła tym samym asystę do swojej siostry Zsuzsanny.
Kolejne akcje PW to strzał obok słupka wprowadzonej wcześniej Silkowskiej, słupek Barlewicz, czy boczna siatka po strzale Zdunek.
Gol na 4-0 padł w 70 ', a skuteczną egzekutorką okazała się Emilia Zdunek, celnie uderzając po długim rogu bramki przyjezdnych. Minutę później Emilka mogła zaliczyć asystę, jednak Natalia Silkowska zbyt późno zdecydowała się na strzał będąc na siódmym metrze.

5-0 to dzieło Joli Siwińskiej, która wykorzystała podanie Kasi Barlewicz.
W 85' sytuację sam na sam skutecznie broni wprowadzona wcześniej Monika Iwańczuk, debiutująca tym samym w oficjalnym meczu ekstraligi w barwach PW.
88' to arcydzieło w wykonaniu zawodniczek PW. Szlifowany w trakcie tygodnia rzut rożny rozegrany perfekcyjnie, ale strzał Barlewicz obok słupka.
W doliczonym czasie gry Jola Siwińska ustala wynik spotkania po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Barlewicz.

Skład Pogoń: Piotrowska (Iwańczuk), Pałaszewska (Silkowska), Gumuła, Proposina (Piekarek), Barlage, Barlewicz, Kasperska, Siwińska, Monika Sinka (Żyła), Zsuzsanna Sinka, Zdunek.

Pogoń Women 6-0 MUKS Tomaszów Maz.
Bramki: 1-0 Sinka Monika 37', 2-0 Zdunek Emilia 44', 3-0 Zsuzsanna Sinka 57', 4-0 Zdunek Emilia 70', 5-0 Siwińska Jolanta 79', 6-0 Siwińska Jolanta 90+1
�r�d�o: women.pogonszczecin.info