Obijały poprzeczki, strzeliły trzy
autor: C80Wygraną 3:0 zakończył się wyjazdowy mecz Pogoni z KKP Max-Sprint Bydgoszcz, a bramki dla granatowo-bordowych strzelały Siwińska, Zdunek i Zsuzsanna Sinka.
Szczecinianki zaczęły spotkanie wysokim pressingiem, co pogubiło zespół KKP, który ograniczał się do długich piłek, oddalając grę od własnego pola karnego. Jednak pierwsze strzały zawodniczek Mariusza Misiury łatwo wyłapywała golkiperka Max-Sprintu - Rosińska Kamila. W 10 minucie była jednak bezradna po perfekcyjnym wykonaniu rzutu karnego przez Jolę Siwińską, która przymierzyła w samo okienko. ,,Jedenastka' podyktowana była za faul na Since Suzi.
Później dochodziło do niemrawych prób strzałów ze strony szczecinianek, głównie po rzutach rożnych. Bydgoszczanki miały swoją jedyną i najlepsza okazję w 29 minucie spotkania, kiedy to Sass przedarła się prawą flanką i uderzyła w poprzeczkę, a całe niebezpieczeństwo zażegnała Pałaszewska.
W odpowiedzi Siwińska otrzymuje podanie w środku pola, w swoim stylu podprowadza piłkę pod pole karne rywalek i zagrywa prostopadle do Darii Kasperskiej. Daria trafia tylko w boczną siatkę bramki gospodyń.

Poczatek drugiej odsłony spotkania nie należał do najciekawszych. W 61 minucie Misiura dokonał pierwszej zmiany i zmienił ustawienie zawodniczek na boisku.
W 69' kapitalne uderzenie z narożnika pola karnego wykonała Balcerzak, która tego dnia miała swój drugi cień, gdyż Sieradzka miała zadania o charakterze czysto indywidualnym kryciu ,,Emusia'. Patrycja uderzyła w poprzeczkę, a za odbitą futbolówką pobiegła Zdunek, która minęła obrończynie KKP i lewą nogą przy odrobinie szczęścia umieściła piłkę w siatce. Po drugiej stronie KKP za sprawą Kryszak oddała dwa strzały, pewnie wychwycone przez Piotrowską.
W 75 ' prawą stroną w pole karne wbiegła Emilia Zdunek, wycofała piłkę na szesnasty metr do Suzi Sinki, ta odegrała na lewą stronę do Balcerzak. Strzał w krótki róg bramki Rosińskiej bez konsekwencji dla Max-Sprintu.
W 81' znowu próba zagrania prostopadłej piłki do Sinki Zsuzsanny, która mając przed sobą Rosińską zbyt daleko wypuściła sobie piłkę aby móc zakończyć akcję.
W 88' ładną akcję wykonała Silkowska, która pojawiła się wcześniej na boisku. Mijając dwie zawodniczki KKP zagrała do Barlage, która wycofała do nadbiegającej Siwińskiej. Jola lewą nogą trafiła w poprzeczkę. Mocno pracująca na asystę w tym meczu Emilia Zdunek w końcu dopięła swego i po wywalczonym rzucie rożnym przez Żyłę dośrodkowała wprost na głowę Sinki Suzi, która podwyższyła wynik meczu.

Skład Pogoń: Piotrowska, Proposina (Żyła), Kaźmierczak, Barlewicz (Silkowska), Pałaszewska, Balcerzak, Kasperska ( Gumuła), Siwińska, Sinka Monika ( Barlage), Sinka Zsuzsanna, Zdunek.
�r�d�o: women.pogonszczecin.info