Flota wygrała z Czarnymi
autor: M. DoroszFlota Świnoujście pokonała w środę, 22 lutego lubuskiego czwartoligowca Czarnych Browar Witnica 4:0. Po dwie bramki dla Wyspiarzy zdobyli Mateusz Broź oraz Christian Nnamani. Był to jedenasty mecz kontrolny rozgrywany podczas przygotowań przed rundą wiosenną zaplecza ekstraklasy przez podopiecznych Krzysztofa Pawlaka. Dotychczas zespół z Wyspy Uznam siedem razy wygrał, dwa razy zremisował i dwa razy przegrał. Pierwsze trafienie na swoim koncie zapisał Broź, który wykorzystał rzut karny za rękę Piśki w szesnastce. Przy trafieniach Christiana Nnamaniego swój udział miał Weselin Marczew, po jego podaniach Nigeryjczyk trafiał do siatki Tomasza Narkuna.
Drugiego gola Bróź zdobył uderzając futbolówkę zza pola karnego witniczan. W drugiej odsłonie spotkania w zespole Floty zostały dokonane zmiany. Mimo, że zakończyła się ona bez bramek, to sytuacji do ich zdobycia nie brakowało. Ani wspomniany Marczew, Damian Misan czy Ferdinand Chi Fon nie podwyższyli stanu rywalizacji. Marek Chraplak próbował zdobyć honorowego gola, lecz jego strzał na dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu wybronił Paweł Waśków, który w 45 minucie zmienił Alana Wesołowskiego. W sobotę, 25 lutego Flota zmierzy się z Chojniczanką Chojnice w Świnoujściu. Początek sparingu o 15:00.