Wygrana Gryfa Nowielin na początek przygotowań
autor: kempes7W niedzielne popołudnie na euroboisku w Stargardzie Szczecińskim meczem z Gromem Płonno Gryf Nowielin rozpoczął przygotowania do wiosennej rundy rewanżowej w rozgrywkach B-klasy grupy 6. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznyych Łukasza Stefańczyka 1:0. W zespole Gryfa wystąpiło trzech zawodników testowanych.

Wynik spotkania już w 23 sekundzie zawodów otworzył napastnik Gryfa Nowielin Marek Świętanowski. Jak się później okazało była to jedyna bramka w tym meczu, chociaż okazji do zmiany rezultatu nie brakowało, zwłaszcza w drugiej połowie.
Więcej sytuacji stuprocentowych nie wykorzystali nowielinianie. Idealną zmiarnował w 22. minucie meczu Robert Betyna, pięc minut później w podobnej sytuacji znalazł się Mariusz Szymkowicz, ale i tym razem bezskutecznie. W 32. minucie powinien być remis, ale swojej okazji nie wykorzystał napastnik Gromu. Bardzo dobrze zachował się w tej sytuacji Damian Kowalczyk, który skracając kąt zdołał wybić futbolówkę. Na pochwałę w pierwszych 45 minutach zasłużyła obrona Gryfa, która nie pozwalała na zbyt wiele rywalom.

Początkowe minuty drugiej części gry należały do Gromu, z ich przewagi niewiele jednak wynikało. Później środek pola opanował już Gryf, ale także w tym wypadku nie zmieniło to ani wyniku ani stylu w grze ofensywnej. Ciekawie natomiast zrobiło się pod koniec spotkania. W roli głównej wystąpił pomocnik Krzysztof Słota, który niestety zmarnował trzy dobre okazje będąc sam na sam z golkiperem z Płonna. Po kilku minutach także wspomniani wcześniej Świętanowski oraz Szymkowicz nie wykorzystali nadarzających sie okazji. Ostatnie minuty zawodów to ponownie napór niebiesko-czarnych. Kowalczyk nie dał się jednak pokonać i po chwili sędzia zakończył spotkanie.

Wkrótce fotorelcja z zawodów

Sparingi (2011/2012)
Gryf Nowielin Grom Płonno
1 0
12-02-2012 15:00
1:0 - 1' - Świętanowski dodaj video
Gryf: Kowalczyk - Szlaski, Niekorek, zawodnik testowany, Misztal - Betyna, Bułanowski, Gaik, Słota - Świętanowski, Szymkowicz

Rezerwowi: zawodnik testowany, zawodnik testowany 2.