Włosi pokazali klasę...
We wtorek mając szanse na zwycięstwo, młodzi Polacy niespodziewanie zremisowali z rówieśnikami z Włoch 2:2, wczoraj (25.01) w rewanżu goście pokazali klasę i udowodnili kto jest lepszy pewnie wygrywając 4:2.
Młoda futsalowa 'Squadra Azzurra' w 12, minucie objęła prowadzanie w 12. minucie spotkania za sprawą gola Julio de Oliveiry. Po chwili do wyrównania doprowadził Dariusz Rychłowski, ale po kolejnej niespełna minucie Włosi znów prowadzili - Macieja Marciniaka pokonał Cesar Ronqui.

Po przerwie nieźle drybulącego Tomasza Kriezela dwukrotnie nie przepisowo zatrzymuje
Giuseppe Mentasti, za każdym razem otrzymując żółtą kartkę, co w konsekwencji powoduje, że musi opuścić boisko. Grający w przewadze Polacy po raz drugi doprowadzili do wyrównania. Swoje drugie trafienie w narodowych barwach zanotował Dariusz Rychłowski.
Końcówka meczu należała jednak do Włochów. W 31. minucie fantastyczną bramkę przewrotką zdobył Sergio Anzalone, a wynik spotkania w 36. minucie ustalił Julio de Oliveira.

Po meczu wyróżniono najlepszych zawodników w obu zespołach. Za pierwsze, wtorkowe spotkanie zakończone remisem 2:2 pamiątkowe statuetki otrzymali Michał Grecz oraz Cristian Rizzo, a za środowy rewanż zostali wyróżnieni Tomasz Kriezel oraz Marcelo Dalle Molle.
W naszej reprezentacji grał m.in. Paweł Bogucki z Pogoni 04 Szczecin.

Polska U-21 - Włochy U-21 2:4 (1:2)

Bramki: Rychłowski (12. i 26.) - Oliveira (12. i 36.), Ronqui (13.), Anzalone (31.).

Polska U-21: Marciniak, Widuch - Jedliński, Stoch, Marek, Fijoł, Bogucki, Kriezel, Jończyk, Martyn, Szachnitowski, Grecz, Litewka, Rychłowski. Selekcjoner Gerard Juszczak.

2:4 - 36' - Julio de Oliveira
Polska U-21: 1 Widuch Michał - Bramkarz, 12 Marciniak Maciej - Bramkarz, 2 Jedliński Mateusz, 3 Stoch Eryk, 4 Arek Michał, 5 Fijoł Kamil, 6 Bogucki Paweł, 7 Kriezel Tomasz (K), 8 Jończyk Adam, 9 Martyn Paweł, 10 Szachnitowski Patryk, 11 Grecz Michał, 14 Litewka Dawid, 15 Rychłowski Dariusz

Włochy U-21: 1 Di Benedetto Michele - Bramkarz, 12 Tornatore Sebastiano - Bramkarz, 22 Tatonetti Simone - Bramkarz, 2 Penzo Michele, 3 Ronqui Rodrigo Cesar, 4 Milucci Vincenzo, 5 Cianchetti Luca, 6 Schinina Angelo, 7 Mentasti Giuseppe, 8 De Oliveira Miotti Julio, 9 Rizzo Cristian, 10 Sordini Carlo Vittorio, 11 Dalle Molle Marcelo, 13 Trovato Alessio, 14 Anzalone Sergio.

sędzia: Tomasz Frąk (Świętokrzyski ZPN), Kamil Waskowski (Wielkopolski ZPN),Łukasz Struk oraz Łukasz Ostrowski (ZZPN)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy