Kto spada z grupy szczecińskiej grupy południowej?
W miniony weekend zakończyły się zmagania na ligowych boiskach w regionalnej klasie okręgowej, jednak nadal do końca nie wiadomo, kto opuści grupę Szczecin Południe. Zdegradowane do A klasy zostały drużyny Fagusa Kołbacz i Drawy Drawno. Na dzień dzisiejszy (6.06) trzecim spadkowiczem jest Remor Recz. Użyliśmy słów na dzień dzisiejszy bo go końca czerwca ma się zabrać specjalna komisja ZZPN, która zajmie się weryfikacją spotkania 24. kolejki pomiędzy Myslą Dargomyśl a Czciborem Cedynia.
Sędzia główny Marcin Sitarz na kilka minut przed upływem regulaminowego czasu gry, przy stanie 0:0, z powodu niesportowego zachowania się zawodnika gości (A. Dębicki) po otrzymaniu czerwonej kartki, przerwał spotkanie. Z związku z tym Wydział Gier ZZPN ukarał walkowerem drużynę gości. W obecnej sytuacji przy takim wyniku pojedynku, Czcibor zrównałby się z drużyną Remora punktami, ale ma gorszy bilans gier bezpośrednich i to ta drużyna zostałaby relegowana z klasy okręgowej.
Przed ostatnią kolejką decyzję tą zmienił Wydział Dyscypliny, anulował walkowera i pozostawił wynik z boiska. Sprawa ta bardziej się skomplikowała, gdyż nie zostały poinformowane o tym 'inne' zainteresowane drużyny, wyniku tego nie zmieniono też w oficjalnym terminarzu ZZPN. Uczyniono to dopiero po ostatniej kolejce. Mamy teraz sytuację, że dwa różne wydziały ZZPN twierdzą, że powinien być inny wynik, który decyduje o tym kto spadnie z tej grupy.

Działacze Remoru Recz złożyli oficjalny protest do ZZPN i jak pisaliśmy do końca czerwca ma zebrać się specjalna komisja, która jeszcze raz będzie weryfikowała dokumenty i przebieg tego spotkania. Do 5. lipca ma się wszystko wyjaśnić bo wtedy ma się zakończyć weryfikacja tabel.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / kubaz

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

Reg. Klasa Okręgowa - gr. Szczecin Płd. (2011/2012)
Myśla Dargomyśl Czcibor Cedynia
3 0
01-05-2012 16:00
Decyzja Komisji Odwoławczej Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej w Szczecinie orzekła w tym spotkaniu walkower na korzyść drużyny Myśla Dargomyśl. dodaj video
sędzia: Marcin Sitarz - R. Mazur, Piotr Fajfer (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, young, BramkarzB, tomekmysla, thelastemperor, boycottwear, plakun, Bengoro - dziękujemy