Wysoka porażka Gryfa w Czarnówku
autor: kempes7Nawet najwięksi pesymiści nie mogli przewidzieć, że Gryf Nowielin tak wysoko polegnie w Czarnówku z miejscowymi Czarnymi. Niestety stało się i pogrom gości okazał się faktem. Do przerwy czarno-czerwoni prowadzili 3:0, po przerwie dorzucili pięć kolejnych bramek, z czego trzy już w samej końcówce meczu.

Zdecydowanie lepiej w mecz weszli gospodarze niedzielnego spotkania, dla których jedynie wygrana dawała szansę by od następnego sezonu móc się prezentować w wyższej lidze. W 8. minucie zawodów z prawej strony boiska piłkę wrzucał jeden z pomocników Czarnych, piłkę czubkiem palców sięgnął Damian Kowalczyk, ale do bezpańskiej piłki dopadł Rafał Kurpiel i było 1:0. W następnej akcji szybko skontrować próbował Gryf, ale strzał Krzysztofa Słoty był bardzo niecelny.
W 22. minucie piękną paradą popisał się wspomniany wcześniej Kowalczyk. Niestety chwilę potem na 2:0 podwyższył Wojciech Soliński. Ten sam zawodnik w 27. minucie wyprowadził kolegów na trzy-bramkowe prowadzenie. Błąd popełnił jeden z obrońców i z prezentu skorzystał napastnik miejscowych. Szybko zadane 3 ciosy trochę uspokoiły poczynania na boisku. Inicjatywę starali się przejąć piłkarze Łukasza Stefańczyka, jednak to Czarni stwarzali sobie groźniejsze sytuacje.

Na drugą połowę zespół wyszedł zmotywowany, jednak te emocje ostudził już w 51. minucie bohater tego meczu Soliński, który po błędzie indywidualnym podwyższył na 4:0. To zdecydowanie zdeprymowało nowielinian. Ambitna walka o każdą piłkę niewiele dała. Co prawda strzałami z dystansu goście szukali swoich szans, ale ciągle czyste konto zachowywał najstarszy, bo już 48-letni bramkarz gospodarzy Edward Krężałek.

W 58. minucie było już praktycznie po meczu. Dwójkową akcją popisali się Soliński z Łukaszem Leszczyńskim. Pierwszy z wymienionych asystował a ten drugi sprytnym strzałem pokonał Kowalczyka po raz piąty. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki. Honorowe trafienie mógł zaliczyć kapitan Gryfa Robert Betyna, ale wybiciem na rzut rożny sytuację wyratował Krężałek.

Chęć zdobycia bramki zemściła się w ostatnich minutach zawodów. W 80. po szybkim wykopie jednego z piłkarzy Tomasza Kasprzyka dwóch na jednego znaleźli się gospodarze. Bramkę zdobył wprowadzony na początku drugiej połowy 20-letni Damian Todorski. Wydawało się, że ten mecz skończy się właśnie takim rezultatem, jednak w doliczonym czasie gry po drugiej bramce dołożyli jeszcze wspomniani wcześniej Leszczyński i Todorski.

Z przebiegu spotkania goście na tak wysoką porażkę nie zasłużyli, jednak liczy się efekt końcowy, a ten brzmi 8:0 dla Czarnych Czarnówko i to oni w przyszłym sezonie wystąpią na boiskach A-klasy.

Poniżej jako małą ciekawostkę prezentujemy dość bogatą statystykę meczów pomiędzy obydwiema ekipami: