Sokół Pyrzyce zakończy sezon u siebie z Masovią
autor: kempes7W dobrych nastrojach przystąpią piłkarze pyrzyckiego Sokoła do ostatniego w sezonie 2011/2012 meczu. Będzie to też ich ostatni występ na tym poziomie rozgrywek. Niezbyt udana runda rewanżowa sprawiła, że zespół Piotra Kaczyńskiego znalazł się na jednym z miejsc oznaczających spadek do regionalnej ligi okręgowej.

Mecz będzie spotkaniem o przysłowiową pietruszkę. Żadna z drużyn nie zajmie już miejsca wyższego niż zajmuje w chwili obecnej. Masovia ma gorszy bilans meczów bezpośrednich z Odrzanką Radziszewo, więc na pewno nie przeskoczy ich w tabeli. Przy założeniu, że nie dojdzie do jakichkolwiek zmian na poziomie 3 ligi to do niższej klasy spadną aż 4 drużyny i jedną z nich oprócz Sępa Brzesko i Sokoła Pyrzyce będzie właśnie Masovia Maszewo.
Poprzednie spotkanie pomiędzy obydwiema jedenastkami zostało rozegrane na boisku w Maszewie. Wówczas lepsi okazali się podopieczni Piotra Rasta, którzy pokonali gospodarzy sobotniego pojedynku 4:2 prowadząc do przerwy już 2:0. Dwie bramki w ostatnich minutach tamtych zawodów dla pyrzyczan zdobyli Artur Domowicz oraz grający trener Sokoła Piotr Kaczyński.

W porównaniu do meczu kończącego rundę jesienną w barwach Sokoła nie zobaczymy już Marka Lewandowskiego, który w przerwie między sezonami wzmocnił pobliskiego rywala Sępa Brzesko. Pozostali gracze powinni być do dyspozycji Kaczyńskiego.

Po ostatniej wygranej derbowej batalii ze Stalą Lipiany w głowach młodych chłopaków z Pyrzyc powinna być jedna myśl, odnieść zwycięstwo i godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Rywale w ostatniej kolejce także schodzili z murawy z tarczą. W pokonanym boju pozostawili Morzycko Moryń. Już do przerwy prowadzili z nimi 3:0 i wynik był praktycznie rozstrzygnięty. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Masovii 3:1.

Najbliższe spotkanie zostanie rozegrane już w najbliższą sobotę, tj. 2 czerwca o godzinie 17.00. Uwaga: wstęp dla wszystkich kibiców będzie bezpłatny. Serdecznie zapraszamy do przybycia na stadion i wsparcia drużyn dopingiem.

4:1 - 85' - Sobański
Sokół: K. Piwiński - T. Stankiewicz, R. Falkowski, P. Słabowski (62' M. Domowicz), A. Domowicz, P. Młoczkowski (55' D. Panasiuk), R. Mogielski (70' M. Kustosz), P. Kaczyński, Ł. Zaborowski, M. Młodojewski, I. Dubik.

Masovia: J. Komorniczak - M. Osesik, K. Winczewski, P. Rast (52' Z. Klotz), R. Sobański, M. Psujek, B. Olszewski (56' G. Chacuk), P. Stosio, B. Stefański, T. Biernat, H. Bogdanowicz (46' L. Karaściuk).

żółte kartki: Słabowski (Sokół)
czerwone kartki: 88' Biernat (Masovia) sędzia: Łukasz Wilk - Tomasz Czyżak, Eugeniusz Milczarek (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, tatamatiego, Zigi25, kempes7 - dziękujemy