Stal zmierzy się z Odrą
Wczoraj zakończyła się 23 seria spotkań w Wojewódzkiej Okręgówce, a już we wtorek rozegrane zostaną kolejne mecze. Już za niespełna dwa dni Stal Lipiany w ramach dwudziestej czwartej kolejki Stal Lipiany będzie podejmować na własnym obiekcie drużynę Odry Chojna. W pierwszym, jesiennym meczu obu drużyn górą byli Stalowcy, którzy na wyjeździe pokonali podopiecznych grającego trenera Pawła Zatorskiego 2:1 po bramkach Marcina Krystka i Tomasza Kozioła.

Wiosną drużyna z Chojny spisuje się dobrze, choć nie obyło się bez paru wpadek. Taką można nazwać wczorajszy remis z Piastem Chociwel na własnym boisku 1:1. Goście od 35 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce Krzysztofa Lisowskiego, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowy wyszli na prowadzenie za sprawą Damiana Górskiego. Piłkarzom Odry udało się wyrównać dopiero w 77 minucie za sprawą Karola Turkiewicza. Blamażem dla chojeńskiego zespołu zakończyło się także spotkanie z Zorzą w Dobrzanach, gdzie piłkarze Piotra Kaczora rozbili przyjezdnych aż 4:0. Odra przegrała także na własnym z Arkonią Szczecin 2:0 natomiast rozbiła zespół z Pyrzyc 7:3, Masovię 5:2, Sępa Brzesko 4:0 oraz pokonała Polonię w Płotach 3:1. Na czele klasyfikacji strzelców zespołu Odry znajduje się środkowy pomocnik, a zarazem trener Paweł Zatorski, który zanotował 10 trafień. Jedno oczko mniej zaliczył snajper Karol Turkiewicz. Po 23 meczach z dorobkiem 37 punktów gracze z Chojny plasują się na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
Gospodarze wtorkowego pojedynku po ubiegłej kolejce nadal pozostają bez zwycięstwa. W dramatycznych okolicznościach ulegli we wczorajszym meczu Arkonii Szczecin 4:3, odrabiając stratę trzech bramek w sześć minut i tracąc czwartego gola na sekundy przed końcem meczu. Do tego dochodzi remis u siebie z Masovią 2:2 i porażka w Moryniu 1:2 co daje w trzech meczach tylko jeden punkt, a jest to na pewno jakimś zaskoczeniem i obniżką formy bowiem w tej rundzie potrafili pokonać takie zespoły jak Kłos Pełczyce 1:0 czy też Świt Skolwin Szczecin 3:1. Dodatkowo zwyciężyli Odrzankę 3:0, a także przegrali w Dolicach z teraźniejszym wiceliderem, Unią 0:3. We wtorkowym spotkaniu zabraknie na pewno najlepszego strzelca zespołu z Lipian, Marcina Krystka, który zanotował do tej pory 11 trafień. Powodem absencji są sprawy prywatne. Na drugim miejscu w klasyfikacji strzelców plasuje się ofensywny pomocnik Tomasz Kozioł, który do tej pory osiem razy posyłał piłkę do siatki rywali. Do składu powinni natomiast wrócić nieobecni w Szczecinie Marcin Gicewicz, napastnik Jarosław Śliwiński oraz defensor Paweł Kudrewicz. Za kartki natomiast pauzować będzie prawy obrońca Kamil Dołęgowski. Do tej pory Stal Lipiany zgromadziła na swoim koncie 34 punkty czyli o trzy mniej od najbliższego rywala co daje jej ósmą lokatę.

Przed piłkarzami Stali kolejne trudne spotkanie, bowiem z drużyną Odry Chojna, bez względu na formę tamtejszych graczy zawsze gra się trudno. Jednak chęć zwycięstwa i wola walki powinna pomóc graczom z Lipian osiągnąć dobry wynik i przerwać złą passę trzech meczy bez zwycięstwa. Początek tego ciekawego pojedynku we wtorek, 1 maja o godzinie 17.00 na stadionie w Lipianach. Zawody poprowadzi trójka sędziowska w składzie: Adam Bednarski jako arbiter główny oraz Robert Plackowski i Jerzy Najkowski, którzy będą mu pomagać na liniach. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na to spotkaniu oraz do dopingu swoich drużyn.

0:1 - B. Andrzejewski 47' dodaj video
Stal Lipiany: Michał Gojlewicz - Hubert Szcześniak, Tomasz Jurkiewicz, Piotr Bodnar, Łukasz Zubik - Dawid Pieczonka, Marcin Nitecki, Marcin Gicewicz (80' Mateusz Pawluk), Tomasz Kozioł, Michał Waszkiel - Jarosław Śliwiński

Odra: T.Pociej - K.Orman - P.Kusiak - M.Andrzejewski - M.Armonajtis - P.Zatorski - S.Andrzejak - R.Witorzeńć (Ł.Kołodziejczyk) - K.Turkiewicz - B.Andrzejewski - M.Astramowicz

żółte kartki: R.Witorzeńć (Odra) sędzia: Adam Bednarski - Robert Plackowski, Jerzy Najkowski (ZZPN)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, homer88, klaus21, szakir - dziękujemy