Rybka bohaterem ; jego piękny gol zapewnia wygraną w hicie kolejki !
W rozegranym wczoraj meczu XXIII kolejki Ligi Okręgowej Szczecińskiej , Unia Dolice po fascynującym pojedynku pokonała Świt Skolwin 2:1. Bramki dla "United" zdobyli Adam Milkowski z rzutu karnego i Mateusz Rybka. Honorowe trafienie dla gości z Szczecina zdobył Marcin Ratkowski.

Już w 20 sekundzie mogliśmy być świadkami pięknej bramki , ale strzał Mateusza Koryckiego w świetnym stylu nad bramką przeniósł Mateusz Kopociński. Unia ciągle napierała na bramkę Świtu , ale nie mogła zdobyć gola. Najlepszą okazję miał Piotr Wojtasiak , ale jego strzał w kapitalnym stylu wybronił Kopociński.

W 20 minucie "duma Skolwina" objęła prowadzenie. Prostopadłe podanie w pole karne wykorzystał Marcin Ratkowski , który posłał piłkę obok bezradnego Roberta Klimaszewskiego. Niestety w tej sytuacji nie popisał się asystent sędziego , który nie widział pozycji spalonej strzelca bramki. 7 minut później po podaniu Kamila Bartoszyńskiego dobrą okazję miał Adam Milkowski , ale niestety nie doszedł do piłki i Kopociński przerwał akcję. W 37 minucie znów akcja tych dwóch zawodników , tym razem strzał Milkowskiego zatrzymał się na bocznej siatce bramki Świtu.

120 sekund po przerwie powinno być 0:2. Zamieszanie pod bramką Unii , ale strzał zawodnika gości świetnie wybronił Robert Klimaszewski. Minęło kolejne 120 s. i kapitalny strzał z rzutu wolnego Marka Andrysiewicza zatrzymał się na słupku bramki strzeżonej przez Kopocińskiego. W 68 minucie kolejny strzał Andrysiewicza z rzutu wolnego na rzut rożny sparował Mateusz Kopociński , "United" go szybko rozegrało i strzał Andrysiewicza trafił w poprzeczkę.

W 71 minucie sędzia Łukasz Wilk podyktował rzut karny dla gospodarzy. Adam Milkowski wychodzący na dobrą pozycję był popychany i sędzia się tego dopatrzył. Sam poszkodowany podszedł do piłki i umieścił ją w siatce , mimo iż jego intencje wyczuł bramkarz zespołu ze Skolwina.

Można powiedzieć , że Unia "poczuła krew" i od razu rzuciła się do zmasowanych ataków na bramkę gości. Efekt tego był w 85 minucie kiedy to gospodarze dopięli swego. Żar lejący się z nieba osłabiał zawodników z każdą minutą , jednym z nich był Mateusz Rybka , który harował w środku pola. Właśnie w 85 minucie zdecydował się na strzał z ok. 20 metrów i wewnętrznym podbiciem umieścił piłkę w okienku bramki Mateusza Kopocińskiego. Goście od razu chcieli wyrównać , ale zabrakło już sił i to Unia zwyciężyła w hicie XXIII kolejki LOS i ma już tylko stratę 1 pkt. do liderującego Kłosa Pełczyce , który wczoraj zaledwie zremisował u siebie z Odrzanką Radziszewo 3:3.

XXIII kolejka Ligi Okręgowej Szczecińskiej : Unia Dolice - Świt Skolwin 2:1 (0:1)

Widzów : ok. 180

Sędzia : Łukasz Wilk (główny , Stargard Szcz.)

Bramki : Adam Milkowski (rzut karny) 71' , Mateusz Rybka 85' (Unia Dolice) / Marcin Ratkowski 20' (Świt Skolwin).

Unia Dolice : 1. Robert Klimaszewski - 7. Mariusz Madejski (C) , 13. Grzegorz Kownacki , 5. Paweł Graban (58' , 17. Bartosz Danicki) , 18. Wiktor Szostak - 9. Kamil Baroszyński , 6. Mateusz Rybka (92' , 8. Mateusz Skierkowski) , 14. Piotr Wojtasiak - 10. Marek Andrysiewicz , 16. Mateusz Korycki , 11. Adam Milkowski.

Świt Skolwin : Mateusz Kopociński - Patryk Wosiek , Sebastian Kolec , Grzegorz Jasiński (55' Michał Białecki) , Piotr Jakimowicz (72' Andrzej Gawron) , Artur Brzeziński - Grzegorz Celmer (80' Mateusz Gejdyk) , Tomasz Danikiewicz (C) , Kamil Adamczyk , Szymon Kufel (46' Rafał Blasius) - Marcin Ratkowski.

Żółte kartki : Korycki , Wojtasiak (Unia) / ? (Świt).

relacjďż˝ dodaďż˝: ahmed997