Pogoń 04 gromi w sparingu
autor: mirekpogon04Bardzo wysoką wygraną odniosła Pogoń 04 Szczecin gromiąc 11:2 futsalowy zespół Uniwersytetu Szczecińskiego. Spotkanie trwało dwa razy po trzydzieści pięć minut bez zatrzymywania czasu. W zespole z Grodu Gryfa wystąpiło kilku zawodników będących od kilku tygodni testowanych przez sztab szkoleniowy. Podopieczni Gerarda Juszczaka kontrolowali przebieg meczu i w drugiej minucie Maksim Moskaliuk rozpoczął kanonadę bramkową na hali przy ulicy Twardowskiego. Długa piłka została zagrana przez Douglas Dos Santos Nicolau do Łukasza Żebrowskiego, a ten mocno strzelił na bramkę akademików. Piłka po drodze trafiła w Moskaliuka zaskakując interweniującego bramkarza.
10 minuta przyniosła kolejną bramkę, dwójkowa akcja Moskaliuk-Żebrowski, starszy z braci podwyższył prowadzenie granatowo-bordowych. Podczas drugiej połowy na parkiecie pojawili się młodzi piłkarze oraz testowani zawodnicy przez szczeciński klub. Dwójka z nich zdobyła bramki. Przed końcem meczu trafił Rafał Wieliński, a asystę na swoim koncie zapisał Dariusz Krzyżanowicz. Najpiękniejszego gola zdobył Konrad Żebrowski w ostatniej minucie środowego pojedynku. Dziewiętnastolatek wyszedł sam na sam z bramkarzem i przelobował go technicznym strzałem. W meczu czas zatrzymano dwa razy. Spotkanie odbyło się w ramach treningu 'Zero-czwórki', a druga połowa była dłuższa o piętnaście minut. Bardzo dobrze w sparingu zagrał Ukrainiec, Moskaliuk, który zdobył hat-tricka i był kluczowym futsalistą w szczecińskiej ekipie.

Pogoń ’04 Szczecin - Uniwersytet Szczeciński 11:2 (4:1)

1:0 - 2'- Maksim Moskaliuk
2:0 - 4' - Łukasz Tubacki
3:1 - 10' - Łukasz Żebrowski
4:1 - 24' - Maksim Moskaliuk
5:1 - 40' - Maksim Moskaliuk
6:2 - 63' - Artur Jurczak
7:2 - 66' - Łukasz Żebrowski