Gaz-System wznawia rozgrywki
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/W pierwszym meczu w 2012 roku Gaz-System spotka się w meczu o punkty z sąsiadem zza miedzy zespołem GSPR-u Gorzów Wlkp. Przeciwnik jest podopiecznym Rafała BiałegoSławomira Fogtmana bardzo znany. Zarówno w okresie przygotowawczym przed sezonem jak i w przerwie rozgrywek obie siódemki spotykały się w spotkaniach sparingowych. Za każdym razem zwycięsko z tych batalii wychodzili gospodarze najbliższego meczu.

Pogoń do tych zawodów przystąpi mocno wzmocniona zawodnikami z zagranicy, z kolei rywal, który boryka się w ostatnim czasie z problemami finansowymi został jeszcze osłabiony. Odeszli m.in. bramkarz Daniel Janik, Jarosław Suski, na testach w Zagłębiu Lubin przebywał Bartosz Starzyński.

W ekipie Białego bardzo mocno liczą na rozgrywającego rodem z Bułgarii Veselina Chakmakova oraz serbskiego obrotowego Nenada Markovicia. Wzmocnieniem powinien się również okazać dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi mołdawski bramkarz Eugenii Andreev.

W okresie przerwy między rozgrywkami ze względu na odbywające się w Serbii Mistrzostwa Europy zachodniopomorski pierwszoligowiec rozegrał kilka bardzo interesujących spotkań sparingowych. Co ciekawe wszystkie rozegrał poza własnym terenem. W Rostocku zmierzył się z tamtejszym Emporem, z którym raz przegrał, a raz zremisował. Tydzień później na drodze stanął już przeciwnik z najwyższej półki - Füchse Berlin, aktualnie występujący w jednej grupie Ligi Mistrzów z Vive Targami Kielce. Gaz-System co prawda przegrał 32:29, ale na tle rywala zaprezentował się bardzo przyzwoicie.

W ostatnim etapie przygotowań zespół wyjechał do Wągrowca na pojedynek z tamtejszą Nielbą występującą na co dzień w Superlidze Mężczyzn. Ostatnim przeciwnikiem był właśnie GSPR Gorzów, który ponownie musiał uznać wyższość szczecińskiej siódemki.

W meczu o ligowe punkty zdecydowanym faworytem jest Gaz-System Pogoń Szczecin. W sztabie szkoleniowym Portowców liczą, że zagraniczny zaciąg okaże się być znaczącym wzmocnieniem w batalii o awans do Superligi.

Serdecznie zapraszamy na ten mecz. Początek o godzinie 17.00 w hali przy ul. Twardowskiego 12b. Wstęp dla kibiców wolny.

I liga mężczyzn gr. A (2011/2012)
Sandra Spa Pogoń Szczecin GSPR Gorzów Wlkp.
31 23
28-01-2012 17:00
widzów: 600
Gaz-System Pogoń: Ligarzewski, Adreev - Walczak 4, Biały 4, Marcinkian, Wardziński 1, Chakmakov, Krupa 5, Suszka, Kokoszka 5, Jedziniak 1, Królik 1, Marković 4, Frelek 5, Masiak 1.

GSPR: Nowicki, Szczęsny - Patalas, Pieksza, Śramkiewicz 1, Gintowt, Bartnik 3, Ruszkiewicz 1, Wolski 4, Baraniak, Kieliba 4, Jagla 1, Jankowski 5, Nieradko 4.

Kary. Pogoń: 14 minut (Walczak - 4 minuty, Marcinkian, Wardziński, Jedziniak, Królik, Masiak - po 2 minuty). GSPR: 4 minuty (Pieksza, Baraniak - po 2 minuty)

Karne. Pogoń: 0, GSPR: 4/6.

sędzia: Gadzina (Tczew), Kamrowski (Cedry Wielkie)

Dane pomogli uzupełnić: lukaszblazej, WpV, kempes7 - dziękujemy