Spójnia wygrała na wyjeździe
autor: Przemysław Fabiański - KudłatyKoszykarze Spójni Stargard wygrali w Przemyślu z Polonią 73:60 i zostali dzięki temu trzecim zespołem, który zdobył miejscową halę. Podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza w spotkaniu tym walczyli o dobre rozstawienie w fazie play-off. Po pięciu minutach biało-bordowi prowadzili 10:2. Gospodarze nie potrafili przebić się przez defensywę gości, a zarazem popełniali wiele błędów. Stargardzianie punktowali z kontrataku. Bardzo dobry mecz rozegrał Arakdiusz Soczewski. Przemyślanie po dwóch minutach zdobyli siedem oczek, co przywróciło nadzieję kibicom Niedźwiadków. Przyjezdnym trafił się przestój, co mogło świadczyć, że jedynie będą oni mieli udany początek w sobotniej rywalizacji na zapleczu Tauron Basket Ligi.
Ciężar zdobywania punktów na siebie wzięli rezerwowi w zespole z Przemyśla, czyli Bartosz Bal i Grzegorz Płocica. Było to konieczne, ponieważ goście wyeliminowali Huberta Mazura, który do kosza trafił tylko raz. U biało-bordowych tak samo było z Adamem Parzychem, który zanotował na swoim koncie jedynie dwa oczka. W drugiej kwarcie stargardzianie okazali się skuteczni w ataku i prowadzili dziesięcioma punktami. W ekipie prowadzonej przez Macieja Milana nieskuteczny w rzutach wolnych był Miszczuk.

Po przerwie team prowadzony przez Tadeusza Aleksandrowicza podwyższał swoje prowadzenie, po trafieniu Grudzińskiego przewaga wzrosła do piętnastu punktów. Miejscowi jednak za sprawą osłabienia przeciwnika zaczęli odrabiać straty i do remisu brakowało jedynie trzech oczek. Spójnia jednak nie załamała się i za sprawa trafienia z dystansu przez Kalinowskiego wróciła do gry. Kolejne akcje przemyślan spowodowały, że miejscowa publiczność zaczęła ich żywiołowo dopingować. Kolejne punkty dla biało-bordowych zdobył Ochoński, który wykorzystał luki w obronie Polonii. Ostatnie minuty niedzielnego pojedynku należały do teamu ze Stargardu. Dzięki wygranej podopieczni Tadeusza Aleksandrowicza zajęli piąte miejsce i powalczą w I rundzie play-off z pruszkowskim Zniczem Basket. Zespół z Podkarpacia o ligowy byt zmierzy się ze Sportino Inowrocław.
ďż˝rďż˝dďż˝o: sportowefakty.pl/Patryk Neumann/własne