Słabo zagrali i przegrali
autor: KudlatyKończy się sezon zasadniczy w koszykarskiej I lidze. W 24. kolejce AZS Radex Szczecin przegrał z Rosą Radom 76:80. To druga porażka akademików na własnym parkiecie w tym sezonie.
Gospodarze dobrze rozpoczęli spotkanie, dotrzymując kroku przyjezdnym, którzy bez wątpienia wymieniani są wśród kandydatów do wygrania I ligi. Obie strony popisywały się niemal 100-procentową skutecznością. Po 4 minutach gry AZS Radex zaczął się mylić - co skrzętnie wykorzystała Rosa. Efekt po pierwszej kwarcie było 14:21. W drugiej partii szczecińscy akademicy byli nawet bliscy wyrównania. Po trójce Macieja Raczyńskiego doszli rywali na jeden punkt (24:25). Jednak końcówka należała do gości, którzy wykorzystali wszystkie błędy AZS-u - niecelne rzuty, proste straty i niedokładne podania. Do szatni zawodnicy schodzili przy stanie 33:39. Warto dodać, że po kilku miesiącach rehabilitacji przed własną publicznością zaprezentował się Maciej Majcherek. Jednak pierwsze 20 minut gry na pewno nie zaliczy do udanych. Nie zdobył ani jednego punktu, choć 4 razy próbował, w tym trzy za 3 punkty.
Po zmianie stron największym problemem gospodarzy była zbiórka pod własną tablicą. Co z tego, że dobrze bronili, jak goście po nieudanej próbie, ponownie ponawiali akcje. W trzeciej kwarcie pierwsze punkty w meczu z rzutów wolnych zdobył Maciej Majcherek. Przełamanie było na tyle istotne, że Maciek ponownie zaczął rzucać z dystansu. Trafił nawet za trzy równo z syreną kończącą trzecią część meczu (50:58).

Rosa na ten cios odpowiedziała już w pierwszej akcji czwartej kwarty. Za trzy trafił Artur Donigiewicz, zresztą ten zawodnik był w tym meczu nie do zatrzymania. W całym spotkaniu zdobył on 28 punktów. Na trzy minuty przed końcem spotkania goście prowadzili jedenastoma oczkami (65:76). Wtedy za trzy trafili Maciej Majcherek i Mariusz Wójcik. Dwa punkty dołożył też Marcin Zarzeczny i było tylko 73:76. W końcówce jednak to Rosa zachowała więcej zimnej krwi i ostatecznie wygrała 80:76.

AZS Radex Szczecin - Rosa Radom 76:80
(14:21, 19:18, 17:19, 26:22)

AZS Radex: K. Mielczarek 17, M. Wójcik 13 (2), Ł. Pacocha 12, M. Majcherek 10 (2), R. Malitka 10, M. Raczyński 7 (1), M. Dudek 3, M. Zarzeczny 2, M. Sudowski 2, K. Pytyś 0, M. Majcherek 0

Rosa: A. Donigiewicz 28 (1), M. Nikiel 14, M. Kosiński 12, P. Kardaś 8, J. Zalewski 7 (1), H. Radke 7 (1), E. Podkowiński 2, M. Maj 2, K. Kapturski 0