Kolejna wygrana Floty
autor: Małgorzata Dorosz Flota Świnoujście pokonała zespół z drugiej ligi zachodniej, Chojniczankę Chojnice 3:0. Było to dwunaste spotkanie kontrolne rozegrane w okresie przygotowawczym przez Wyspiarzy. W pierwszej odsłonie sobotniego pojedynku lepiej radzili sobie chojniczanie, którzy podopiecznym Krzysztofa Pawlaka postawili ciężkie warunki. Do przerwy żaden z zespołów nie zdołał zdobyć bramki, przyjezdni kilkakrotnie atakowali, a Artura Melona próbował pokonać Kaźmierowski. Zmiany dokonane w przerwie spowodowały, że zespół z Wyspy Uznam zaczął dominować w meczu.
Pierwsza bramka padła w 59 minucie, rzut karny po zagraniu ręką Steinkego wykorzystał Mateusz Broź.W 70 minucie wynik podwyższył Ostalczyk, który pokonał Krakowiaka nie dając mu szans w sytuacji sam na sam. Kropkę nad i sześc minut później postawił testowany Wojciech Okińczyc, a asystował mu Fryc.

Trzynastym przeciwnikiem w okresie przygotowawaczym Floty będzie trzecioligowy Chemik Police, sparing zostanie rozegrany w środę, 29 lutego o 12.