Porażka w pierwszym meczu
autor: RobusLesnkRossaW sobotnim spotkaniu w ramach czwartej rundy Challenge Cup Politechnika przegrał z RK Zelina 21:30. Od początku meczu gospodynie ruszyły do ataku, zdobyły kilka bramek i kontrolowały przebieg rywalizacji. Podopieczne Waldemara Szafulskiego starały się odrabiać straty, lecz zabrakło im szczęści i skuteczności, większość trafień zatrzymywała się na słupkach bądź poprzeczce bramki miejscowych. Do przerwy Chorwatki prowadziły 15:10. W drugiej odsłonie koszalinianki zaczęły grać z większym animusem i w 43 minucie przegrywały tylko dwoma trafieniami (18:20).
Niestety akademiczkom ponownie zaczęło brakować skuteczności i zaczęły popełniać błędy oraz niecelnie trafiały. Chorwatki bez finezji grały siłowo i skutecznie. Spotkanie zakończyło się wygraną RK Zelina 30:21. Rezultat sobotniego meczu nie odzwierciedla jednak przebiegu owego pojedynku. Koszalińscy kibice, którzy pojechali na pucharowy pojedynek, mimo dwudziestu godzin jazdy zakrzyczeli zebraną publiczność. Dzisiaj kolejne spotkanie, tym razem Politechnika w roli gospodarza.

RK Zelina - KU AZS Politechnika Koszalińska : 30-21 (15-10)

RK Zelina: Jukic - Ercegovac 7, Madzarac 4, Knjezevic 4, Vukojevic 4, Dzono 4, Stipic 3, Peti 2, Galic 1, Vidak 1

Kary: 10min.

KU AZS Politechnika Koszalińska: Shyverska, Kwiecień - Bilenia 6, Błaszczyk 3, Całużyńska 3, Kobyłecka 2, Olek 2, Dworaczyk 2, Koprowska 2, Chmiel 1, Muchocka, Matuszczyk

Kary: 4min.