Porażka z liderem
autor: mirekpogon04Pogoń ’04 Szczecin po zaciętym meczu przegrała na wyjeździe z liderem rozgrywek Ekstraklasy Futsalu, Wisłą Krakbet Kraków 2:4. Tym samym podopieczni Gerarda Juszczaka zakończyli sezon zasadniczy na ósmym miejscu i w pierwszej fazie play-off zmierzą się właśnie z „Białą Gwiazdą”. Szczecińska drużyna jechała do Krakowa ze świadomością, że do obrony siódmej lokaty, z Krakowa trzeba wywieźć przynajmniej remis. Pierwszy krok ku temu został poczyniony w 14. minucie, kiedy Kamila Dworzeckiego pokonał Łukasz Tubacki. Wiślacy zdołali wyrównać dwie minuty później za sprawą Marcina Czecha.
Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do Pogoni ’04. Równo z dźwiękiem syreny obwieszczającej przerwę, do siatki trafił Ricardinho, drugi raz wyprowadzając zespół gości na prowadzenie. Niestety 27 sekund po zmianie stron na tablicy wyników ponownie widniał remis, a Łukasza Koszmidera pokonał Rafał Franz. Podział punktów i tak był dla podopiecznych Gerarda Juszczaka satysfakcjonującym rezultatem. Grający bez presji wyniku goście nie dali jednak za wygraną. Na minutę i dziewiętnaście sekund przed końcem trzecią bramkę dla Wisły zdobył Andrzej Szłapa, a rozmiary zwycięstwa równo z syreną kończącą mecz powiększył Rafał Franz.

0:1 - Łukasz Tubacki 14’
1:1 - Marcin Czech 16’
1:2 - Ricardinho 20’
2:2 - Rafał Franz 21’
3:2 - Andrzej Szłapa 39’
4:2 - Rafał Franz 40’

Żółte kartki: Marcin Czech, Andre (Wisła) - Łukasz Żebrowski (Pogoń ’04)

Wisła Krakbet Kraków: Kamil Dworzecki - Andrzej Szłapa, Krzysztof Kusia, Rafał Franz, Błażej Korczyński, Roman Vakhula, Marcin Kiełpiński, Maciej Wołoszyn, Adrian Pater, Marcin Czech, Łukasz Szymanowski, André Luiz des Neves Peres

Pogoń '04 Szczecin: Łukasz Koszmider - Ricardinho, Maksym Moskaliuk, Marcin Mikołajewicz, Łukasz Żebrowski, Michał Kubik, Artur Jurczak, Paweł Bogucki, Daniel Maćkiewicz, Łukasz Tubacki, Maciej Krzyżanowicz