Unia wygrywa z Iskierką
Unia zakończyła krótką przygodę Iskierki z Pucharem Polski. W rozegranym dziś w ramach 4 rundy meczu, Iskierka Szczecin przegrała na własnym boisku z Unią Dolice 1:2 (0:0). Gola dla Iskierki zdobył Krzysztof Piczak w 51 min. Zwycięskie bramki dla Unii strzelili Adam Milkowski w 66 min. oraz Marek Andrysiewicz w 78 min.
Nielicznie przybyli na stadion przy ul. Topolowej w Szczecinie kibice, obejrzeli ciekawe i emocjonujące spotkanie. Już pierwsze minuty meczu zapowiadały, że obie jedenastki wiodą prym w swoich ligach stawiając na ofensywę. W 8 min. pierwsza groźnie zaatakowała Iskierka. Silny strzał Szymona Górskiego sparował nad poprzeczką Robert Klimaszewski. Minutę później Arkadiusz Borysewicz próbował skopiować wyczyn kolegi, jednak bramkarz Unii nie miał problemów ze złapaniem piłki. W 10 min. goście mogli objąć prowadzenie. Niespodziewanie, podczas wyprowadzania piłki ze strefy obronnej pośliznął się stoper gospodarzy Tomasz Nitkowski, gubiąc przy tym piłkę. Z prezentu postanowił skorzystać Adam Milkowski, jednak świetnie wyczuł intencje strzelca Patryk Budzyński, bramkarz Iskierki parując futbolówkę na rzut rożny. Chwilę później, po wrzutce z rogu Piotr Wojtysiak minimalnie chybił strzałem głową. W 20 min. strzałem z 30 metrów próbował zaskoczyć bramkarza gości Dariusz Górniewicz, jednak bez rezultatu. W 32 min. Unia ponownie próbowała zaskoczyć Iskierkę dobrze wykonanym rzutem rożnym, jednak kąśliwy strzał głową Milkowskiego wybronił Budzyński. W 35 min. tylko centymetry uchroniły gości od straty gola po strzale głową Krzysztofa Piczaka. Dwie minuty przed końcem pierwszej połowy gospodarze mieli dużo szczęścia. Mateusz Korycki otrzymał idealne podanie od partnera, wbiegł w pole karne, jednak piłka po strzale z siedmiu metrów powędrowała wysoko na poprzeczką.

Początek drugiej odsłony przyniósł Iskierce gola. W 51 min. Borysewicz obsłużył na prawym skrzydle Krzysztofa Piczaka, który atomowym wolejem nie dał najmniejszych szans obrony bramkarzowi Unii. W 63 min. poważnie zagroził bramce Iskierki Adam Milkowski, jednak i tym razem Budzyński obronił. Trzy minuty później, najgroźniejszy w tym spotkaniu piłkarz Unii znalazł w polu karnym sposób na defensywę i bramkarza Iskierki doprowadzając do remisu. W 78 min. Unia objęła prowadzenie. Marek Andrysiewicz w niegroźnej sytuacji, technicznym strzałem idealnie przelobował Budzyńskiego. W 88 min. Iskierka mogła wyrównać. Wprowadzony po przerwie do gry Krzysztof Maliszewski ograł na prawym skrzydle obrońcę, wypatrzył w polu karnym Daniela Guzickiego, jednak strzał tego drugiego zablokowali obrońcy Unii.

IV runda Pucharu Polski na szczeblu okręgu ZZPN
Szczecin-Śmierdnica, 26.11.2011r, godz. 13:00

ISKIERKA Szczecin - UNIA Dolice 1:2 (0:0)

1:0 - 51’ - Piczak Krzysztof
1:1 - 66’ - Milkowski Adam
1:2 - 78’ - Andrysiewicz Marek

Iskierka: 1. Budzyński Patryk (c) - 14. Jankowski Adrian, 3. Górniewicz Dariusz, 13. Nitkowski Tomasz, 4. Mirek Michał - 11. Biwan Piotr (46’ 5. Maliszewski Krzysztof), 9. Borysewicz Arkadiusz (70’ 16. Franczak Przemysław), 6. Guzicki Daniel, 10. Piczak Krzysztof, 20. Krzysztanowicz Konrad - 7. Górski Szymon (65’ 17. Pińkowski Dariusz).

Unia: 1. Klimaszewski Robert - 4. Kapczyński Kamil (63’ Sobala Bernard), 7. Madejski Mariusz (c), 5. Graban Paweł, 15. Polnar Marcin - 16. Korycki Mateusz, 9. Rybka Mateusz, 14. Wojtasiak Piotr, 8. Danicki Bartosz (63’ Szudzichowski Bartosz) - 10. Andrysiewicz Marek (90’ Pluta Dawid), 11. Milkowski Adam.

Czerwona kartka: Korycki ‘90+2 - niesp. zachowanie (Unia).

Sędz.: Ostrowski Łukasz (główny) oraz Arys Karol i Szczygieł Robert (asystenci).

1:2 – 78’ – Andrysiewicz Marek
Iskierka: 1. Budzyński Patryk (c) – 14. Jankowski Adrian, 3. Górniewicz Dariusz, 13. Nitkowski Tomasz, 4. Mirek Michał – 11. Biwan Piotr (46’ 5. Maliszewski Krzysztof), 9. Borysewicz Arkadiusz (70’ 16. Franczak Przemysław), 6. Guzicki Daniel, 10. Piczak Krzysztof, 20. Krzysztanowicz Konrad – 7. Górski Szymon (65’ 17. Pińkowski Dariusz).

Unia: 1. Klimaszewski Robert – 4. Kapczyński Kamil (63’ Sobala Bernard), 7. Madejski Mariusz (c), 5. Graban Paweł, 15. Polnar Marcin – 16. Korycki Mateusz, 9. Rybka Mateusz, 14. Wojtasiak Piotr, 8. Danicki Bartosz (63’ Szudzichowski Bartosz) – 10. Andrysiewicz Marek (90’ Pluta Dawid), 11. Milkowski Adam.

Czerwona kartka: Korycki ‘90+2 – niesp. zachowanie (Unia). sędzia: Łukasz Ostrowski - Robert Szczygieł, Karol Arys (ZZPN, Szczecin)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, Matysxd - dziękujemy