Piękny mecz z Zawiszą
W sobotni wieczór zima trzymała mocno, ale na hali tropiki - gorąca atmosfera, około 600 widzów o oczywiście wielkie sportowe emocje -SSPS Piast Netto Szczecin pewnie pokonał aktualnie drugą drużynę rozgrywek - Zawiszę Sulechów 3:1 (+23,-19,+21,+23).
Dzięki temu zwycięstwu Piast awansował na 3. miejsce w tabeli. Publiczność nie zawiodła. Były dzieci z Salezjańskiego Domu Dziecka w Szczecinie, Domu Dziecka nr 2 w Stargardzie i Przedszkola Publicznego nr 20 w Szczecinie wraz z rodzicami. Wracając do wygranego meczu - to bardzo ważne dla zespołu zwycięstwo z największym konkurentem do awansu, chociaż czy rzeczywiście największym - pokażą najbliższe mecze już 11 lutego o godz. 19.00 z Gedanią Gdańsk i 25 lutego godz. 18.00 z Jokerem Świecie.

Zwycięstwo to pozwoliło dziewczynom uwierzyć w siebie, uwierzyć, że nie ma mocnych - że możemy wygrać z każdym - pod warunkiem, że tak jak w tę sobotę będą zespołem, będą walczyć o każdą piłkę jakby to była ta ostatnia dająca Puchar. Będą realizować założenia i wskazówki trenera , będą maksymalnie skoncentrowani do ostatniego 25-go punktu- no właśnie i tu w tej pięknej sobotniej historii maleńka skaza - czwarty set - dziewczyny sięgnęły po płótno, paletę pastelowych kolorów, pędzle i zaczęły malować przed nami piękny siatkarski pejzaż 7:4, 10:4, 12:8, 15:9, 17:10, 18:11, 21:16 to był cudowny widok, siatkarska uczta dla publiczności i nagle dziewczyny stają, patrzą z podziwem na swoje arcydzieło - a siatkarki Zawiszy grają dalej - biorą spray i zamalowują nasz piękny obrazek - nagle mamy 23:23, jednak na szczęście ten weekend miał być nasz i był nasz 25:23 i wygrywamy mecz! Ale co by było gdyby te dwie ostatnie piłki były szczęśliwe dla Zawiszy - wychodzą naładowane do piątego seta i  - no i tym razem nic, na szczęście nie daliśmy im wyjść. A morał i wniosek bardzo prosty - set kończy się na 25 punkcie i ani o punkt mniej.

Gratulujemy dziewczynom zasłużonego zwycięstwa, w przekroju całego spotkania były po prostu lepsze!!! i prosimy - w każdym następnym meczu grajcie co najmniej tak dobrze jak w tym i liczcie dokładnie punkty w każdym secie.

Jednak miniony weekend nie był cały nasz - Juniorki niestety nie awansowały w Olsztynie - finału Mistrzostw Polski, tym samym nie powtórzymy sukcesów z ostatnich dwóch lat -udział w finale i dwa IV miejsca - w sporcie tak jak w życiu, nie można mieć wszystkiego nawet gdy się tego bardzo pragnie, tym nie mniej próbować trzeba. Dziękujemy młodym siatkarkom za walkę i ambicję, zrobimy wszystko aby za rok było lepiej.

Teraz skupiamy się na III-ligowym a przede wszystkim na II ligowym parkiecie.
�r�d�o: Piast Szczecin