Czwarte miejsce dziewcząt z Wałcza
autor: adam lukaszewiczW dniach 9-11.09.2011 w Chorzowie na stadionie Ruchu Chorzów odbyły się XI Mistrzostwa Polski U-10 ,,Z podwórka na stadion' o Puchar Tymbarku. Tegoroczna edycja była największą pod względem ilości uczestniczących zawodników. Wzięło udział 85000 zawodników i zawodniczek z całej Polski.
Turniej finałowy rozpoczął się od uroczystej gali połączonej z przemarszem barwnego korowodu wszystkich uczestników spod Urzędu Miasta w Chorzowie do Chorzowskiego Centrum Kultury, gdzie odbyło się losowanie grup. Sposród 8 zespołów dziewcząt uczestniczących w finale nasza drużyna dziewcząt została przydzielona do drugiej grupy wraz z reprezentacjami województw: Małopolskiego, Lubuskiego oraz Mazowieckiego. W drugiej grupie znalazły się województwa: Kujawsko-Pomorskie, Łódzkie, Lubelskie i Opolskie. Zespół w którego składzie było aż 7 zawodniczek z klubu SP Orzeł 2010 Wałcz jako jedyna drużyna w rozgrywkach grupowych odniosła trzy zwycięstwa.
W pierwszym meczu drużyna pokonała Małopolskę 2:1, w następnym spotkaniu pokonały województwo Mazowieckie 5:3 a w ostatnim zwyciężyła województwom Lubuskie 3:1. Dało to pierwsze miejsce w grupie i spotkanie półfinałowe z drugą drużyną grupy drugiej województwem Lubelskim. Mecz był bardzo wyrównany, ale po regulaminowym czasie gry zakończył się wynikiem 0:0. Niestety w serii rzutów karnych więcej zimnej krwi wykazały nasze przeciwniczki, które w rezultacie ostatecznie wygrały 2:0. Porażkę tą bardzo przeżyły nasze zawodniczki co spowodowało, że ostatecznie zajęliśmy IV miejsce w turnieju, po przegranym meczu o trzecie miejsce z województwem Mazowieckim. Tytuł Mistrza Polski U-10 dziewcząt zdobyły zawodniczki województwa Lubuskiego, które także w karnych pokonały województwo Łódzkie 3:1 i które w nagrodę pojadą do Amsterdamu na stadion Ajaxu rozegrać mecz z rówieśniczkami w swojej kategorii ze szkółki Ajax-u.
Po zakończone rywalizacji odbyło się uroczyste zakończenie Finału, w którym uczestniczyły przedstawiciele PZPN-u, znani piłkarze, przedstawiciele władz samorządowych Chorzowa oraz współwłaściciele sponsora strategicznego całej edycji turnieju firmy Tymbark.

Reprezentacja, która wystąpiła w składzie: Paulina Łukaszewicz, Emila Tarasewicz, Anna Nowak, Oliwia Szperkowska, Maria Gródka, Agnieszka Glinka, Julia Tomczak, Katarzyna Słoboda, Karolina Pydyszewska, Aleksandra Oleszkiewicz, Kiunga Woźniesińska oraz kapitan drużyny Anita Łukaszewicz otrzymała efektowny puchar za IV miejsce Mistrzostw Polski U-10, medale, dyplomy oraz liczne nagrody, a na ręce trenerki Anny Łukaszewicz Szkółki Piłkarskiej Orzeł 2010 Wałcz jako zwycięzcy finału wojewódzkiego został przekazany komplet stroi piłkarskich firmy Nike.

Drużyna dziękuje Zachodniopomorskiemu Związkowi Piłki Nożnej za zorganizowanie przejazdu do Chorzowa, wszystkim swoim sympatykom i kibicom oraz panu Jackowi Halickiemu za pomoc w czasie trwania finału w Chorzowie.

Wałecka drużyna dziewcząt SP Orzeł 2010 Wałcz Women rozpoczyna treningi, na które zaprasza wszystkie chętne dziewczyny do uczestnictwa w zajęciach.(tel. kontakowy 665075205).
Zespół jeszcze w tym miesiącu będzie uczestniczył w rozgrywkach Turnieju Orlika im. Donalda Tuska w kategorii wiekowej rocznika 2000 i mlodsze.

ďż˝rďż˝dďż˝o: adam łukaszewicz

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus