Spójnia trzecia w Koszalinie, gładko pokonuje AZS Radex
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy ze Spójni Stargard , którzy prowadzili już 7:0, po czym o dziwo o czas po prosił trener Spójni, jak się później okazało był to zły ruch, co prawda udało się jeszcze podwyższyć po trójce Mariusza Wójcika do prowadzenia 10:0. Potem ich przewaga topniała w zawrotnym tempie i już w piątej minucie strata AZSu Radex wynosiła zaledwie jeden punkt, później po rzutach osobistych Pacochy udało się nawet AZSowi Radex objąć prowadzenie 14:13. Końcówka pierwszej kwarty była wyrównana, praktycznie punkt za punkt. Pierwsza odsłona zakończyła się prowadzeniem Spójni 25:23.

Druga kwarta to całkowita dominacja zespołu prowadzonego przez Alesa Pipana, po upływie pięciu minut drugiej odsłony jego zawodnicy prowadzili już 38:29. Spójnie grała efektownie oraz efektywnie. AZS Radex nie potrafił odpowiedzieć, co spowodowało, że na przerwę gracze ze szczecina schodzili ze stratą 16 punktów, 38:54.
Kwarta nr 3, rozpoczęła się od wyrównanej gry i w 24 minucie przewaga spójni wynosiła 15 punktów i nic nie zanosiło, aby coś mogło zatrzymać Spójnię. Jeszcze w tej kwarcie Spójnia objęła prowadzenie 75:52, takim też wynikiem zakończyła się trzecia kwarta.
W ostatniej kwarcie Spójnia nie pozwalała rywalowi na zbliżenie się, choćby o jeden punkt. Szczecinianie nie potrafili poradzić sobie ze szczelną obroną Spójni, często gubili piłki i stwarzali Stargardzianom szanse na łatwe punkty. Z dobrej strony prezentował się Krzysztof Mielczarek i Mateusz Nitsche. Obaj zawodnicy dopiero w końcówce spotkania zaczęli zdobywać punkt za punktem, lecz to nie pozwoliło dogonić graczy trenera Aleksandrowicza.
Dzięki tej wygranej Spójnia zajęła trzecie miejsce w turnieju Energa Cup.

AZS Radex Szczecin - Spójnia Stargard Szczeciński 76:92 (23:25, 15:29, 14:21, 24:17)

AZS Radex Szczecin: Łukasz Pacocha 20, Krzysztof Mielczarek 15, Mateusz Nitsche 15, Jerzy Koszuta 12, Łukasz Bąk 8, Marcin Zarzeczny 6, Zbigniew Wochna 0, Michał Dudek 0, Michał Majcherek 0

Spójnia Stargard Szczeciński: Tomasz Ochońko 20, Wiktor Grudziński 14, Mariusz Wójcik 11, Adam Parzych 11, Łukasz Bodych 9, Hubert Pabian 8, Tomasz Stępień 7, Arkadiusz Soczewski 6, Jarosław Kalinowski 5, Łukasz Ważny 1

bullasLKS (3)
Spójnia trzecia w Koszalinie, gładko pokonuje AZS Radex (arti15)
Energa Cup - Ostatnie mecze (basket)
Starcie nr.4 AZS gładko ogrywa Spójnię 93:73 (arti15)
Spotkanie nr.3 Kotwica - AZS Radex 80:69 (arti15)
Koszalin wygrywa ze Spójnią w Energia Cup (basket)
Energia Cup wyniki drugiego dnia (basket)
Drugie spotkanie AZS Koszalin - AZS Radex Szczecin 74:51 (arti15)
Pierwsze spotkanie Spójnia Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 64:71 (arti15)
Wyniki pierwszego dnia Energa Cup (basket)