Drugie spotkanie AZS Koszalin - AZS Radex Szczecin 74:51
W drugim spotkaniu zmierzyła się drużyna gospodarzy AZSu Koszalin z AZSu Radex Szczecin. Na początku spotkania obie drużyny grały nieskutecznie. Jako pierwsi otrząsnęli się gospodarze, którzy dzięki dobrej grze Kamila Łączyńskiego oraz Jeremy'ego Montgomery'ego, uzyskali przewagę, która po pierwszej kwarcie wynosiła pięć punktów. W drugiej kwarcie, panowała już tylko drużyna prowadzona przez Tomasza Herkta. Dobre zawody rozgrywali niedawno pozyskani Lekić oraz Montgomery, wyróżniał się także weteran AZSu Reese, cała trójka siała pustoszenie w szeregach obronnych Radexu, ich szybkie akcje były do zatrzymania jedynie po przez grę faul.
W grze obronnej miejscowi akademicy także radzili sobie, nad wyraz dobrze, tracąc w drugich 10 minutach zaledwie siedem punktów. Do przerwy AZS z Koszalina ogrywał AZS Radex Szczecin 34:20. Trzecia kwarta, była bardzo wyrównana, było to zapewne spowodowane tym, że Herkt dał odpocząć swoim najlepszym zawodnikom, co znacząco przełożyło się na wynik trzeciej odsłony. Słaba gra w obronie oraz nieskuteczność w ataku spowodowała odrabianie nieco strat przez szczecinian. Całe szczęście, że w porę z ławki podnieśli się liderzy Reese oraz Montgomery. George oraz Jeremy brali ciężar gry na siebie i to właśnie oni zdobywali większość punktów dla swojej drużyny. Ostatnie 10 minut, ponownie zostało zdominowane przez gospodarzy, którzy wykorzystywali braki kondycyjne swojego rywala. Mecz akademicy kończyli bez George Reese, który z powodu popełnienia 5 fauli przedwcześnie musiał zakończyć spotkanie. Strata lidera, nie miała żadnego wpływu na skuteczną grę, bowiem dobrze zaprezentowali się zmiennicy m.in. Dutkiewicz czy najwyższy w zespole Bigus. Na trzy minuty przed końcem na parkiecie pojawił się jedyny wychowanek w drużynie prowadzonej przez Tomasza Herkta, na boisku pojawił się Gibaszek, przywitany oklaskami, niestety ani razu nawet nie dotknął piłki przez 180 sekund gry. W tej kwarcie akademicy powiększyli przewagę na ponad 20 punktów, której nie oddali do końca spotkania. Ostatecznie wygrali 74:51.

AZS Koszalin - AZS Radex Szczecin 74:51 (18:13, 16:7, 18:17, 22:14)

AZS Radex: Krzysztof Mielczarek 13, Maciej Sudowski 9 (1), Łukasz Pacocha 6, Zbigniew Wochna 5, Marcin Zarleczny 5, Michał Majcherek 5, Jerzy Koszuta 4, Karol Pytyś 2, Michał Dudek 0, Nitsche Mateusz 0

AZS Koszalin: George Reese 15, Jeremy Montgomery 13, Rafał Bigus 11, Marshall Strickland 10, Marko Lekić 10, Mateusz Bartosz 6, Igor Milicić 5, Mateusz Bieg 0, Robert Gibaszek 0, Kamil Łączyński 0

bullasLKS (3)
Spójnia trzecia w Koszalinie, gładko pokonuje AZS Radex (arti15)
Energa Cup - Ostatnie mecze (basket)
Starcie nr.4 AZS gładko ogrywa Spójnię 93:73 (arti15)
Spotkanie nr.3 Kotwica - AZS Radex 80:69 (arti15)
Koszalin wygrywa ze Spójnią w Energia Cup (basket)
Energia Cup wyniki drugiego dnia (basket)
Drugie spotkanie AZS Koszalin - AZS Radex Szczecin 74:51 (arti15)
Pierwsze spotkanie Spójnia Stargard Szczeciński - Kotwica Kołobrzeg 64:71 (arti15)
Wyniki pierwszego dnia Energa Cup (basket)