Wiedzą jak zagrać
W sobotę, 29 października o 17:00 w meczu siódmej kolejki Tauron Basket Ligi Kotwica Kołobrzeg zmierzy się w Ergo Arenie z Treflem Sopot. W środę kilkanaście minut po godzinie 20 kibice w halach w Sopocie i Kołobrzegu byli w radosnych nastrojach, kiedy ich zespoły prowadziły po trzecich kwartach swoich spotkań. W Sopocie Trefl wysoko (20 punktami) prowadził z Polpharmą Starogard Gdański. Kibice z Trójmiasta już na samym początku czwartej kwarty mogli oklaskiwać udane akcje, rozgrywającego najlepszy mecz w sezonie Chrisa Burgessa (19 punktów i 10 zbiórek), które pozwoliły jeszcze zwiększyć prowadzenie, a później efektowne popisy Jamelle'a Horne'a.
Ostatecznie sopocianie pokonali swoich rywali 106:82 notując najlepszy ofensywnie mecz w TBL w tym sezonie.Dobre nastroje w Kołobrzegu związane były z czteropunktowym prowadzeniem z Anwilem Włocławek. Kiedy po pięciu minutach czwartej kwarty po akcjach między innymi Reginalda Holmesa (trójka) i Tomasz Kęsickiego gospodarze zwiększyli prowadzenie do dziewięciu punktów kibice w Hali Milenium mogli liczyć, że ich zespół podobnie jak Trefl odniesie zwycięstwo we własnej hali. Jednak w tym momencie trener Emir Mutapcić zdecydował się na strefę w obronie, co okazało się przełomowe w tym spotkaniu. 13 kolejnych punktów gości pozwoliło wyjść na prowadzenie Anwilowi, którego mimo zrywów Kęsickiego i Jessiego Sappa włocławianie nie oddali już do końca, przez co Kotwica przegrała swój drugi mecz na własnym parkiecie (tydzień wcześniej kołobrzeżanie ulegli po dogrywce AZS Politechnice Warszawskiej 87:97).

Mecze poprzedniej kolejki sprawiły, że oba zespoły znajdują się w zupełnie innej sytuacji, choć dla samych drużyn nieobcej. Podopieczni Karlisa Muiznieksa po wysokiej wygranej w Warszawie, może nie rozpoczęli swojego meczu w Łodzi idealnie, ale po pierwszej kwarcie opanowali emocje i objęli prowadzenie, które kontrolowali do końca meczu. Z kolei Tomasz Mrożek potrafił przygotować swoich zawodników, po wspomnianym przegranym po dogrywce meczu z AZS Politechniką do następnego spotkania w Łodzi. W meczu z beniaminkiem TBL Kotwica od samego początku mocno zaatakowała gospodarzy osiągając po pierwszej kwarcie trzynastopunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca.

Trener zespołu z Kołobrzegu będzie zapewne próbował podobnie przygotować i nastawić swoją ekipę do najbliższego meczu w Sopocie i zaskoczyć gospodarzy. Zawodnicy Trefla, podobnie jak w ostatnim meczu, muszą obawiać się strzelców z dystansu rywali. Holmes i Łukasz Wichniarz tworzą parę graczy z jednego zespołu, która trafiła najwięcej trójek w tym sezonie (28). Drudzy w tym zestawieniu są Dardan Berisha i Krzysztof Szubarga (25), a sopocianie (Koszarek i Waczyński) zanotowali w sumie 23 trafienia zza linii 6,75 m. Zawodnicy podkoszowi Trefla muszą liczyć się także z dużo większym zagrożeniem rywali pod tablicami. John Turek, Burgess oraz wspomagający ich pod nieobecność kontuzjowanego Filipa Dylewicza, Marcin Stefański, a także Horne będą rywalizować z jednym z najlepszych środkowych lig - Darrellem Harrisem. Najlepiej zbierający zawodnik ostatnich sezonów TBL nienajlepiej rozpoczął obecne rozgrywki, lepsze występy przeplata z gorszymi, jednak spotkanie z Siarką Jezioro, w którym zdobył 23 punkty i zanotował 13 zbiórek pokazuje, że Harris w każdym momencie może zagrać tak jak przyzwyczaił do tego w poprzednich sezonach.

Gospodarze z pewnością przygotują się w pełni do tego spotkania. Amerykański skrzydłowy, Jamelle Horne liczy zapewne na kolejny udany i efektowny występ. Pomóc mu w tym może lider Trefla i drugi asystujący ligi (średnio 6,4) Łukasz Koszarek. Już w ostatnim meczu było widać dobrą współpracę między oboma zawodnikami i kilka podań reprezentanta Polski zostało zamienione przez Horne'a na punkty. Także sam Koszarek, który w tym sezonie nie zdobył mniej niż 12 punktów, po tym jak rozegrał najmniej intensywny mecz sezonu (nieco ponad 30 minut z Polpharmą), może stanowić spore zagrożenie dla pary kołobrzeżan: Sapp i Brandwein.

Spotkanie 7. kolejki Tauron Basket Ligi pomiędzy Treflem Sopot a Kotwicą Kołobrzeg rozpocznie się w sobotę 29 października w Ergo Arenie. Transmisję ze spotkania od godziny 16:50 przeprowadzi TV PLK (na stronie PLK.pl oraz trefl.tv).
�r�d�o: plk.pl