AZS wygrwa i jest liderem po pierwszej kolejce
autor: arti15Spotkanie obie drużyny rozpoczęły w następujących składach gospodarze zaczęli z J.J Montgomery, Marcin Dutkiewicz, Marshall Strickland, Marko Lekić, Igor Milicić, a wyjściowa piątka Polpharmy wyglądała tak: Michael Hicks, Ivan Koljević, Daniel Wall, Jaremy Simmons, Grzegorz Arabas. Pierwsze punkty w spotkaniu zdobyli gospodarze, którzy po faulu Hicks'a i celnych rzutach osobistych J.J Montgomery'ego objęli prowadzenie. Kolejne minuty to w skrócie Montgomery kontra Polpharma, Amerykanin w pierwszych 10 minutach trafił dla swojego zespołu 10 punktów, wspierany przez kolegów wyprowadził swój zespół na 6 punktowe prowadzenie po pierwszej kwarcie 19:13.
Drugie dziesięć minut było bardziej wyrównane, ale początek to szybkie trafienie farmaceutów, na co koszalinianie odpowiedzieli bardzo szybko rzutem za dwa oraz trójką Łaczyńskiego. Goście wzięli się ostro do roboty zbliżając się do akademików po rzucie w 15 minucie spotkania Simonsa na dwa punkty, ale szybko przewagę swojego zespołu powiększył niesamowity w sobotni wieczór Montgomery, który zdobył punkty po akcji 2+1 oraz po ładnej akcji całego zespołu i rzucie spod samego kosza i przewaga akademików na koniec drugiej odsłony wyniosła siedem punktów, a więc wygrali drugą kwartę jednym punktem. Wynik do przerwy 40:33.

Po zmianie stron Grzegorz Arabas potrzebował zaledwie parę sekund, aby odrobić 5 punktów! Były AZSiak najpierw rzucił z dystansu za trzy, a chwile później wykorzystał dobre podanie od kolegi zespołu i trafił spod kosza. Warto, wspomnieć o efektowym wsadzie Simonsa w 22 minucie. Podopieczni Zorana Sretenović'a nadal nie potrafili powstrzymać JJ Montgomery'ego, sądzili, że faulami uda się go powstrzymać, ale im się to nie udawało, najpierw JJ zrobił akcję 2+1, a chwilę później po rzutach osobistych wyprowadził swój zespół na 12 punktowe prowadzenie, do tego dołożył swoje trzy grosze Lekić i prowadzenie podopiecznych Tomasza Herkta wynosiło 14 puntów (57:43). Kwartę akademicy zakończyli prowadzeniem 63:51.

Akademicy niezwolniali w 34 minucie prowadzili już 74:51, zdobywając 14 punktów z rzędu. Podłamani takim obrotem sprawy starogardzianie było stać na pojedyncze akcje Simmonsa i  wynik był praktycznie rozstrzygnięty.Akademicy niesieni głośnym dopingiem grali jak z nut, trafiając z każdej pozycji. Rezultat 87:66 oddaje w pełni przebieg spotkania.

AZS Koszalin - Polpharma Starogard Gdanski 87:68 (19:13, 21:20, 23:18, 24:17)

AZS: Montgomery 37, Bigus 14, Łączyński 10, Reese 9, Strickland 5, Dutkiewicz 4, Bieg 4, Lekić 2, Milicić 2, Bartosz 0, Jarmakowicz 0.

Polpharma: Wall 16, Simmons 15, Weeden 9, Arabas 7, Hicks 6, Koljević 6, Dąbrowski 3, Gilmore 3, Śnieg 2.
ďż˝rďż˝dďż˝o: inf. własna

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15