Awans Floty
Piłkarze z wyspy Uznam zagrają w 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski. Drugoligowa Elana Toruń, która rozprawiła się z Turem Turek (2:1) oraz GKS-em Tychy (3:1) w poprzednich rundach tych rozgrywek okazała się gorsza od Floty Świnoujście. Wyspiarze zwyciężyli w Toruniu, choć do rozstrzygnięcia losu tego meczu potrzebna była dogrywka, ponieważ po regulaminowym czasie gry padł remis 1:1. Świnoujścianom wystarczyła pierwsza część doliczonego czasu, aby zaaplikować przeciwnikowi dwie bramki. Warto zaznaczyć, że piłkarze Elany w dogrywce ujrzeli aż trzy czerwone kartki i mecz zakończyli w ósemkę. W kolejnej rundzie rozgrywek o Puchar Polski do rywalizacji dołączy 16 zespołów Ekstraklasy z sezonu 2010/11.
Na początku spotkania zespoły nie forsowały tempa gry. Pierwsze sytuacje w meczu to strzał Tomasika, po którym Flota wywalczyła rzut rożny oraz niecelne uderzenie napastnika Elany Sędziaka. Wynik pojedynku otworzył Tomasik w 17 minucie. Pomocnik Wyspiarzy wykorzystał dośrodkowanie Stachyry z rzutu rożnego i główką pokonał bramkarza gospodarzy. Czas upływał, a z boiska wiało nudą do 37 minuty meczu. Rzut rożny dla Elany, z piłką mijają się defensorzy Floty, a z prezentu korzysta Mania, który strzałem z najbliższej odległości wyrównał wynik spotkania. Gol obudził gospodarzy, którzy jeszcze przed przerwą mogli strzelić przynajmniej jedną bramkę. Najpierw minimalnie niecelny strzał oddał Sędziak, a po chwili sytuację sam na sam zmarnował Mikołajczyk.

Druga połowa podobnie jak pierwsza na początku nie przyniosła szturmowych ataków. Dopiero strzał Śpiączki z rzutu wolnego i rykoszet zmusił do większego wysiłku bramkarza Elany, Kryszaka. Całe sytuacja miała zdarzenie przed 60 minutą meczu. Oba zespoły nie potrafiły stworzyć żadnego zagrożenia pod bramką rywala. Piłkarze Elany mogą mówić o braku szczęścia bowiem w 87 minucie piłka po strzale Malczaka trafiła tylko w słupek bramki Floty. W ostatnich sekundach meczu tuż obok słupa uderzył Misan.

Dogrywkę od mocnego uderzenia rozpoczęli Wyspiarze. Tomasik wrzucił piłkę w pole karne Elany, a Nnamani pewnie pokonał Kryszaka. W 101 minucie Wróbel uderzył minimalnie nad spojeniem bramki Wyspiarzy. Tuż przed przerwą Misan wychodził do sytuacji sam na sam z bramkarzem Elany, a faulem powstrzymał go Sobolewski, który obejrzał za przewinienie czerwony kartonik. Całe zdarzenie miało miejsce w polu karnym gospodarzy i Flota stanęła przed szansą na trzeciego gola. Pewnym egzekutorem jedenastki został Misan, który dał Wyspiarzom dwubramkowe prowadzenie. W drugiej części dogrywki piłkarzom Elany puściły nerwy. W 114 minucie drugi żółty kartonik ujrzał Malczak, a w 119 Ihemacho brutalnie potraktował Nnamaniego i podobnie jak dwaj koledzy musiał opuścić boisko przed końcowym gwizdkiem.

1:3 - 104' - Misan (karny)
Elana: Elana: Przemysław Kryszak, Wiaczesław Zamara, Arkadiusz Czarnecki, Mariusz Sobolewski, Marcin Wróbel, Adrian Bartkiewicz, Paweł Mądrzejewski (11 Michał Malczak), Tomasz Grudzień (62 Adam Młodzieniak), Wojciech Świderek, Grzegorz Mania, Damian Sędziak (70 Kelechi Iheanacho)

Flota: Paweł Waśków, Damian Falisiewicz, Piotr Kieruzel, Ivan Udarević, Jacek Paczkowski (80 Marek Opałacz), Piotr Tomasik, Kamil Stachyra (62 Marek Niewiada), Daniel Chyła, Mateusz Broź, Damian Misan, Bartosz Śpiączka (70 Christian Ndubuisi Nnamani)

Czerwona kartki: Mariusz Sobolewski (103. minuta, za faul taktyczny), Michał Malczak (114. minuta, za drugą żółtą), Kelechi Iheanacho (119. minuta, za brutalny faul).(Elana) sędzia: Krzysztof Jakubik, Tomasz Niemirowski, Marcin Protasewicz (Siedlce)

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy