Lider na kolanach
W rozegranym wczoraj meczu VIII kolejki Ligi Okręgowej Szczecińskiej, Unia Dolice po świetnym meczu pokonała na wyjeździe dotychczasowego lidera, Świt Skolwin 2:0. Po tej kolejce 'United' zajmuje 4 miejsce, a tuż przed zespołem gości znajduje się Świt.

Szczecinianie jak na lidera przystało przystąpił do meczu w roli faworyta i od pierwszych minut chciał pokazać, że tak jest , ale w bramce Unii stał Robert Klimaszewski , który po raz kolejny ratował zespół przed utratą bramki. Goście od 20 minuty zaczęli stwarzać groźne kontry , ale nie dawały one oczekiwanego efektu.

W 28 minucie strzał Sebastiana Kolca trafił w słupek bramki 'United'. 3 minuty później było 0:1. Mateusz Korycki podał do Marka Andrysiewicza , a ten widząc wysuniętego Kopocińskiego uderzył z 28 metrów nie do obrony. W 42 minucie powinno być już 0:2. Kapczyński do Koryckiego , a ten nieatakowany przez nikogo bardzo wysoko nad bramką Świtu.

3 minuty po przerwie groźnej kontuzji doznał Mateusz Skierkowski. Prawdopodobnie jest to uraz torebki stawowej. Mateuszowi życzymy szybkiego powrotu na ligowe boiska. Kwadrans po wznowieniu gry po przerwie było już 2:0. Kamil Kapczyński zagrał krosowe podanie do Marka Andrysiewicza , ten trafia w interweniującego Kopocińskiego , ale zawodnik Świtu tak niefortunnie nabiegł na piłkę , że wbił ją do własnej bramki.

5 minut później mogła paść bramka dla Świtu. Zawodnik gospodarzy dośrodkował w pole karne , a Marcin Polnar przypadkowo trafił w słupek bramki strzeżonej przez Roberta Klimaszewskiego. Na 20 minut przed końcem meczu kolejna szansa Unii , ale Korycki z ledwością doszedł do mocnego podania i trafił w Mateusza Kopocińskiego. 2 minuty później strzał głową Ratkowskiego w dobrym stylu obronił Klimaszewski. W 78 minucie ładny strzał z rzutu wolnego zawodnika Świtu wylądował na słupku bramki 'United'. W 82 minucie strzał z ostrego konta Andrysiewicza , Kopociński obronił i nabiegający na piłkę Adam Milkowski nie trafił do pustej bramki.

Świt Skolwin - Unia Dolice 0:2 (0:1)

Sędzia : Tomasz Wilkanowski (główny , Szczecin)