Trzeci beniaminek na rozkładzie Stali
W najbliższą sobotę zostanie rozegrana VI kolejka Wojewódzkiej Okręgówki w ramach której Stal Lipiany podejmie na własnym boisku trzeciego beniaminka z czterech, zespół trenera Pawła Rosadzińskiego - Morzycko Moryń.
Podopieczni Macieja Zadki z różnym skutkiem mierzyli się już z beniaminkami - zwyciężyli w wyjazdowym meczu z Ehrle Dobrą Szczecińską 2:1 i ponieśli domową porażkę z Odrzanką Radziszewo 1:3. W zeszłej serii gier w Wojewódzkiej Okręgówce Stal Lipiany poniosła porażkę w Pełczycach z miejscowym Kłosem 2:3. Tamto spotkanie obfitowało w wiele ciekawych sytuacji i starć między piłkarzami. Gorąco również było na trybunach, gdzie upust swojej złości przeciwko arbitrowi Karolowi Purczyńskiemu, który podejmował kontrowersyjne decyzje przeciw Stalowcom. Mimo okrojonego składu goście zostawili po sobie dobre wrażenie. Na spotkanie z Morzyckiem wróci trzech podstawowych, nieobecnych na meczu z Kłosem zawodników. Mowa tutaj o prawym obrońcy Kamilu Dołęgowskim, stoperze Marcinie Krystku oraz playmakerze Macieju Nowaczku. Z kolei jeśli chodzi o osłabienia to na pewno nie zagra Marcin Nitecki, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. Po pięciu spotkaniach drużyna ze stadionu przy ulicy Lipowej z dorobkiem siedmiu punktów zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli.
Ekipa z Morynia jako beniaminek poczyna sobie bardzo śmiało. Zwycięstwo nad Odrą Chojna czy też remis z Zorzą Dobrzany pokazują, że to nie są 'chłopcy do bicia' i trzeba się z nimi liczyć. W ubiegłej kolejce Morzycko Moryń pokonało na własnym boisku 2:1 spadkowicza z IV ligi - Piasta Chociwel. Warto zaznaczyć, że drużyna grającego trenera Pawła Rosadzińskiego jako jedyna straciła bramkę z Piastem Chociwel w obecnym sezonie. W 50 minucie prowadzenie gościom dał Adam Rusin. W 78 minucie do wyrównania doprowadził Bartosz Skóra, a dziewięć minut później zwycięstwo ekipie z Morynia zapewnił obrońca Piasta Adam Omelaniuk notując samobójcze trafienie. Kluczowymi piłkarzami zespołu z Morynia na pewno są Robert Chrzanowski, Paweł Rosadziński, Jacek Chrzanowski, Tomasz Grejman i Marcin Mularczyk. Wszyscy Ci zawodnicy mają rozegrane wszystkie spotkania, od pierwszej do ostatniej minuty. Przed tym sobotnim spotkaniem Morzycko Moryń z dorobkiem dziesięciu punktów zajmuje wysokie 4 miejsce w tabeli.

Spotkanie rozpocznie się w sobotę na stadionie przy ulicy Lipowej o godzinie 16.30. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy.

1:2 - Remigiusz Miksiewicz
Stal Lipiany: Mariusz Wróblewski - Kamil Dołęgowski, Piotr Bodnar, Marcin Krystek, Paweł Kudrewicz - Maciej Bokun (46' Maciej Bartosik), Maciej Nowaczek, Tomasz Jurkiewicz, Tomasz Kozioł, Michał Waszkiel (70' Mateusz Pawluk) - Marcin Gicewicz
Morzycko Moryń: R. Chrzanowski - P. Rosadziński, T. Grejman, A. Miązek, A. Dębicki - M. Mularczyk, J. Chrzanowski, B. Skóra, A. Kamień (G. Pawlak), R. Miksiewicz (M. Lewicki) - A. Ogonowski (M. Głos)

zółte kartki: Chrzanowski, Dębicki (Morzycko) sędzia: Bednarski A Spunda P Pędziwiatr D

Dane pomogli uzupełnić: uksmoryn, balle13 - dziękujemy