Pogoń wygrywa z KKP
autor: Paulina KlimkaPiłkarki Pogoni Women pokonały beniaminka Ekstraligi KKP Bydgoszcz w meczu sparingowym rozegranym w poniedziałek w Wapnie. Trener PW do Wapna, gdzie rozgrywane było spotkanie, zabrał 17 zawodniczek, gdyż do Szczecina nie dotarły jeszcze dwie pozyskane Rumunki, a Daria Kasperska i Anita Piekarek nie pojechały z powodu urazów. Szkoleniowiec granatowo-bordowych rotował swoje zawodniczki na różnych pozycjach, a zawodniczki, które w danej części nie grały odbywały mały trening biegowy poza placem gry. Od początku spotkanie było wyrównane. KKP ponownie zagrało w ustawieniu 4-5-1 nastawiając się na kontry. Do 35 minuty utrzymywał sie bezbramkowy remis z lekką przewagą szczecinianek. Wtedy po wykonywanym rzucie rożnym przez Kaźmierczak i braku krycia Pogoń a konkretnie powracająca do wysokiej formy Balcerzak strzela bramkę na 1:0. Tuż przed gwizdkiem na przerwę znakomitej sytuacji mogącej dać wyrównanie nie wykorzystała Natalia Makowska, która zle przyjeła piłkę w polu karnym.
Bydgoszczanki podrażnione wynikiem do przerwy postanowiły zaatakować. W przodzie szarpała ile tylko mogła D.Krychowiak i juz w 50 min znalazła sie w sytuacji sam na sam z bramkarką Pogoni jednak jej strzał był minimalnie niecelny. Chwile pózniej po rzucie rożnym głowkuje Kutnik a Wisniewska dopada do bezpańskiej piłki i trafia ją nieczysto. Kolejne minuty upływają pod naporem bydgoszczanek. Te kilka sytuacji i dobra gra daje im nadzieję na wyrównanie wyniku meczu. W 58 min dwójkowa akcja Makowska- Sieradzka kónczy się strzałem tej drugiej z naroznika pola karnego. Mocny strzał pod poprzeczke broni jednak bramkarka Pogoni. 3 minuty pożniej kolejny rajd zalicza popularna Śmietana, wykorzystując swoją szybkość wpada w pole karne i obrończyni rywalek zmuszona jest ją faulować. Do jedenastki pochodzi A.Kutnik i pewnym strzałem wyrównuje wynik spotkania. Po tej bramce bydgoszczanki dalej szukają swoich szans ale trzeba przyznać ze rywalki tez atakują. Największe problemy sprawia wymieniania już Balcerzak która kilkakrotnie indywidualnie probuje wziążć cieżar gry na siebie. W 84 minucie dekoncentracja bydgoskiej defensywy i bład J.Daleszczyk sprawia że Pogoń obejmuje prowadzenie po akcji Siwińskiej i Silkowskiej. 4 min póżniej nie potrafimy dobrze wybić piłki która trafia do Kazmierczak a ta strzałem zza pola karnego za tzw. kołnierz dobrze spisującej sie do tej pory A.Palińskiej ustala wynik spotkania.

- Założeniem na ten mecz był wysoki pressing wykonany przez całą drużynę. Nie jestem w pełni zadowolony, bo nie wszystkie zawodniczki wypełniły swoje zadania- chłodnym okiem spojrzał na wczorajszy występ swoich zawodniczek trener Misiura.

KKP: Palińska- Pawłowska (75 Chyżewska),Pencherkiewicz,Daleszczyk,Arbuz ( 46 Wiśniewska)- Makowska, Pancek( 46 Krauze), Balcewicz( 46 Kryszak, 60 Sass), Sieradzka, Kutnik- Siekierska ( 46 Krychowiak)