Wygrana w kolejnym sparingu
autor: adaskoWczoraj (14 lipca) Pogoń Szczecin rozegrała szóstą grę kontrolną przed rozgrywkami I ligi sezonu 2011/2012. Tym razem przeciwnikiem Portowców w niemieckiej Bischofswerdzie był miejscowy, piątoligowy zespół z Niemiec Bischofswerdaer FV 08. Spotkanie to zakończyło się zwycięstwem szczecińskiej jedenastki 6:1. Bardzo dobrze spisał się w nim testowany Kameruńczyk Donald Dering Djousse, który strzelił w czwartek dwa gole, zaliczył asystę. Jak już informowaliśmy sponsorzy Pogoni wykupili zawodnika i od nowego sezonu będzie on napastnikiem Dumy Pomorza.
Marcin Sasal mógł przetestować nie mal wszystkich zawodników, zabrakło tylko Damiana Kostkowskiego, Radosława Wiśniewskiego, Petera Hricko, Marcina Klatta i Roberta Kolendowicza, którzy skarżą się na drobne urazy, ale w następnym sparingu powinni już wystąpić.
Portowcy objęli prowadzenie dopiero 6 minut przed przerwą, kiedy to sytuację sam na sam wykorzystał Daniel Wólkiewicz. Na drugie 45 minut wyszła inna Pogoń - dosłownie i w przenośni, bowiem trener Sasal zmienił niemal cały skład, czego efektem była inna gra.
Już w 50 minucie Donald Djousse strzelił drugiego gola dla Pogoni. Sześć minut później Kameruńczyk rozpoczął najładniejszą akcję meczu. Najpierw w polu karnym ośmieszył dwóch przeciwników, następnie wrzucił piłkę przed pole karne, skąd wolejem bez zastanowienia uderzył Bartosz Ława. Bramkarzowi pozostało wyjąć piłkę z siatki.

W 60 minucie było już 4:0 - faulowany w polu karnym Niemców był Wólkiewicz, a rzut karny wykorzystał Petasz. Minutę później arbiter podyktował kontrowersyjną „jedenastkę” dla gospodarzy, którzy w ten sposób zdobyli honorowego gola. Wynik spotkania strzałem głową ustalił Robert Mandrysz.

Pogoń Szczecin - Bischofswerdaer FV 08 6:1 (1:0)
Bramki: Wólkiewicz (39), Djousse 2 (50, 65), Ława (56), Petasz (60-karny), Mandrysz (75) - Robert Voigt (62-karny)

Pogoń: Janukiewicz (46 Fabiniak) - Wójcik (60 Matuszczyk), Grocholski, Radler (46 Kucharski), Rogalski - Petasz (60 Pietruszka), Akahoshi (46 Mandrysz), Łuszkiewicz (46 Szałek), Wólkiewicz (69 Lewandowski), Edi (46 Ława) - Frączczak (46 Djousse).
ďż˝rďż˝dďż˝o: Głos Szczeciński / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

Sparingi (2011/2012)
Bischofswerdaer FV 08 Pogoń Szczecin
1 6
14-07-2011
Bramki: Wólkiewicz (39), Djousse 2 (50, 65), Ława (56), Petasz (60-karny), Mandrysz (75) – Robert Voigt (62-karny)

Dane pomógł uzupełnić: pszczolek - dziękujemy