Porażka na zakończenie
autor: W. PieczyńskiNie tak zakończenie jesieni tego roku, a zarazem początek rundy wiosennej, wyobrażali sobie zawodnicy, trenerzy i kibice goleniowskiej Iny. Po zwycięstwach z Gryfem Kamień Pomorski i Sławą Sławno, do sobotniego spotkania z Sarmatą Dobra biało-zieloni przystępowali w roli faworytów. Rzeczywistość okazała się jednak zgoła odmienna od statystyki. Ina Goleniów przegrała w ostatnim jesiennym meczu ligowym 0:3 i zimę spędzi na dziewiątej pozycji w tabeli. Katami Iny okazali się Piotr Grochulski, Radosław Cytowicz i Wojciech Guźniczak.
Początek meczu dość wyraźnie pokazał, że Sarmata nie przyjechał do Goleniowa oddać trzech punktów. Od pierwszego gwizdka to właśnie Sarmaci przystąpili do ataków i dość szybko mogli wyjść na prowadzenie. Goleniowian raz uratowała poprzeczka, a w kolejnej sytuacji napastnik gości przestrzelił minimalnie. Gdy wydawało się, że Ina zacznie w końcu kontrolować sytuację, S. Paszkowski zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia zmuszony był podyktować rzut karny, który na bramkę zamienił Grochulski.

Na drugą połowę Ina wyszła z postanowieniem odrobienia strat. Na chęciach jednak się skończyło. Każda akcja goleniowian szybko powstrzymywana była przez obrońców rywali, jednak z pewnością spora w tym zasługa graczy z Goleniowa. Sarmata po każdej stracie piłki przez goleniowian, wyprowadzał groźne kontrataki. W kilku sytuacjach biało-zielonym sprzyjało szczęście, jednak w końcu w sytuacji sam na sam znalazł się Cytowicz i pewnie pokonał Sobolewskiego. Pięć minut później było już 3:0, a pięknym uderzeniem pod poprzeczkę popisał się Guźniczak.

Sarmata Dobra zrewanżował się tym samym za porażkę w pierwszej kolejce spotkań. Teraz na goleniowian czeka jeszcze mecz pucharowy, a następnie dłuższa zimowa przerwa.

SKŁAD INY:
Paweł Sobolewski - Robert Śliwiński, Damian Kosior, Michał Łukasiak, Adam Dobrowolski, Michał Jarząbek (72' Mariusz Hawrot), Filip Borek, Wojciech Borek (46' Hubert Pędziwiatr), Piotr Winogrodzki, Sebastian Kott (87' Kamil Wiśniewski), Sławomir Paszkowski (38' Robert Żurowski).

SKŁAD SARMATY:
Grzegorz Buczma - Maciej Garliński, Kamil Pecelt, Piotr Grochulski, Emilian Kamiński (90' Mateusz Dzierbicki), Zdzisław Szwąder, Arkadiusz Pawłowski (90' Seweryn Wrzesień), Damian Padziński, Krzysztof Szkup, Radosław Cytowicz (82' Wojciech Guźniczak), Wojciech Dorsz.

sędzia: Wojciech Woźniak (jako główny), RafałTądel, Tomasz Kowalski (jako asystenci).

Dane pomogli uzupełnić: WpV, baaru, arbiter78, sagitta, estan52 - dziękujemy