Gwardia wygrywa z Chemikiem
autor: C80Niestety w dzisiejszym spotkaniu piłkarze Chemika przegrali 2:1 (1:0) w Koszalinie z Gwardią. Tuż przed przerwą wynik spotkania otworzył Łukasz Jarosiewicz W drugiej połowie bramki padały również w końcówce. Najpierw w 81 minucie podwyższył Damian Miętek, zaś pięć minut później kontaktową bramkę zdobył Filip Kosakowski. Niestety mimo znacznej przewagi w końcowych minutach nie udało się doprowadzić do remisu i trzy punkty zostały w Koszalinie.
Gwardia: Szafrański - Więckowski, Khaddy-Leonowicz, Pakosz, Ignaszewski, Morawski (89' Ścisło), Sawicki (73’ Rutkowski), Izmajłowicz, Jarosiewicz (84’ Wojtaś), Pooch (65’ Miętek), Magdziński

Chemik: Strzelec - Szewczykowski (73’ Górski), Baranowski, Janicki, Jakubiak, Bieniek, Galoch (82' Andrzejewski), Fadecki (79’ Krawiec), Kosakowski, Sajewicz (46’ Neumann), Grabarczyk

Statystyki (Gwardia - Chemik):
Strzały celne: 6 - 3
Strzały niecelne: 3 - 3
Faule: 10 - 9
Żółte kartki: 1 - 2 (Magdziński - Szewczykowski, Górski)
Rożne: 1 - 6
Spalone: 3 - 1

Pogoda: słonecznie, 10 st. C

Widzów: 300

Sędziowali: Michał Świderski - Mirosław Kos, Marek Kurzawski (Zachodniopomorski ZPN)

Bramki:
1:0 - 41 minuta - Łukasza Jarosiewicz
2:0 - 81 minuta - Damian Mietek
2:1 - 86 minuta - Filip Kosakowski

Najlepszą obroną jest atak. W myśl tej zasady Chemik od pierwszego gwizdka rzucił się na gwardzistów. Najpierw po dośrodkowaniu Mateusza Jakubiaka do piłki doszedł Wojciech Fadecki, który głową uprzedził wychodzącego do piłki Mateusza Szafrańskiego. Piłka niestety minęła bramką. Chwilę później po dośrodkowaniu Wojtka Fadeckiego piłkę przedłużył Patryk Baranowski, zaś z linii obrony wyszedł Kamil Bieniek i uderzył prosto w bramkarza. Sędzia przerwał jednak akcję wskazując pozycję spaloną. Gospodarze spotkania odpowiedzieli dwoma niegroźnymi strzałami, Daniel Morawski zza pola karnego posłał piłkę do rąk Piotra Strzelca, zaś Łukasz Jarosiewicz z półdystansu mocno przestrzelił. Najgroźniejszą akcję Gwardia miała w 37 minucie gdy po szybkim rozegraniu rzutu rożnego z boku pola karnego na bramkę strzelał Morawski. Dobrze ustawiony przy słupku Piotr Strzelec obronił silne uderzenie. Chwilę później po dośrodkowaniu z prawego skrzydła Jarosiewicz przepchnął Michała Janickiego i po przyjęciu podał na jedenasty metr do Wiktora Sawickiego. W porę strzał zawodnika Gwardii zablokował Patryk Baranowski. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy po dośrodkowaniu z lewej strony Strzelca strzałem głową w długi róg pokonał Łukasz Jarosiewicz. Odpowiedź Chemika miała być błyskawiczna. Marek Sajewicz wywalczył sobie miejsce w polu karnym i wyskoczył do główki, jednak zabrakło paru centymetrów by skutecznie skierować dośrodkowanie Piotra Grabarczyka w kierunku bramki.

Kwadrans po zmianie stron z rzutu rożnego dośrodkował Filip Kosakowski. Do piłki wyszedł Szafrański jednak potknął się o źdźbło trawy i wylądował na ziemi, zaskoczeni obrotem sprawy Norbert Neumann i Patryk Baranowski nie doszli do piłki. Kilka chwil później po podaniu „ w uliczkę” sam na sam ze Strzelcem wyszedł Jarosiewicz, jednak bramkarz Chemika wyszedł z bramki i ofiarną interwencją u nóg zapobiegł stracie gola. W 71 minucie Mateusz Jakubiak powalił szarżującego w kierunku bramki Damiana Miętka i sędzia zarządził rzut wolny. Do piłki podszedł Jarosiewicz i po uderzeniu przez mur piłka przeleciała koło bramki Chemika. W końcówce spotkania Chemik przycisnął… i od razu stracił bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jarosiewicza Adrian Rutkowski głową trafił w poprzeczkę, piłka spadła między kotłującymi się przed bramką zawodnikami obu drużyn i po intuicyjnym uderzeniu Miętusa wylądowała w bramce. Pięć minut później po dośrodkowaniu Baranowskiego z bliska piłkę głową w bramce umieścił Filip Kosakowski. Przez ostatnie minuty Chemik szturmował bramkę gospodarzy, jednak mimo znacznej przewagi nie był w stanie doprowadzić do wyrównania.

Wojciech Megier (trener Gwardii): Na pewno dzisiejsze spotkanie było ciężkie. Nastawiliśmy się na grę z kontry bo jesteśmy osłabieni kadrowo. Natomiast zespół pokazał dużą wolę walki i z przebiegu spotkania, mimo że końcówka należała do gości to zwycięstwo jest zasłużone. Myślę, że przewaga Chemika w końcówce wynikała z rezultatu spotkania. Trudno atakować w momencie gdy prowadzi się 2:0. Chemik postawił wszystko na jedną kartę, rzucił się do przodu i dlatego tak to wyglądało.

Mariusz Szmit (trener Chemika): Siła i większa determinacja była po stronie Gwardii, która chciała i szła za każdą piłką. My myśleliśmy, że wyjdziemy na stojąco i sobie popykamy piłką, wygramy i strzelimy z pięć bramek. W każdym meczu i my, i oni gramy o utrzymanie. Od dwóch meczów nie gramy tego co powinniśmy, jest jakaś zniżka formy. Po strzeleniu bramki kontaktowej przycisnęliśmy Gwardię i ja sam zadaję sobie pytanie dlaczego cały czas tak nie jest. Do 60 minuty gramy piach, a potem zaczynamy zasuwać. Nie wiem czym to jest spowodowane, czy tym że uważamy że jesteśmy super zespołem i wygramy mecz na stojąco. Nie jesteśmy jeszcze dobrym zespołem. Przed nami sporo pracy i musimy zejść na ziemię.

2:1 - 86' - Kosakowski
Gwardia: Szafrański – Więckowski, Khaddy-Leonowicz, Pakosz, Ignaszewski, Morawski (89' Ścisło), Sawicki (73’ Rutkowski), Izmajłowicz, Jarosiewicz (84’ Wojtaś), Pooch (65’ Miętek), Magdziński

Chemik: Strzelec – Szewczykowski (73’ Górski), Baranowski, Janicki, Jakubiak, Bieniek, Galoch, Fadecki (79’ Krawiec), Kosakowski, Sajewicz (46’ Neumann), Grabarczyk

Żółte kartki: Magdziński (Gwardia)/ Szewczykowski, Górski (Chemik) sędzia: Michał Świderski - Mirosław Kos, Marek Kurzawski (ZZPN, Barlinek) - obser. Wiesław Schwarz (PZPN, Gdynia)

Dane pomogli uzupełnić: baaru, Bengoro, McMagic, rudy20 - dziękujemy