Remis Floty
autor: C80Piłkarze Floty Świnoujście zremisowali 1:1 (1:0) zremisowali w miejscowości Grimma (Niemcy) z występującą w niemieckiej Regionalligi Nord (IV liga) drużyną Red Bull Lipsk.
Od początku pierwszej połowy to Flota przeważała potwierdzając to w 28 minucie, kiedy Nnanami (występujący ostatnio w Iliance Rzepin) z podania Bodzionego wpakował piłkę do bramki. W pierwszej połowie padła także druga bramka dla Wyspiarzy, ale zdaniem sędziego strzelec gola był na spalonym.
W drugiej połowie również nie zabrakło ciekawych sytuacji. W 73 minucie defensorzy RB Leipzig po strzale Chi Fona wybijali piłkę z linii bramkowej, a 10 minut później czerwonym kartonikiem ukarany został Ivan Udarević.
Końcówka mordercza, ale z pozytywnym skutkiem dla zespołu z Lipska, który w końcówce za sprawą samobójczego gola Niewiady wyrównał losy spotkania. Przy bramce sędzia boczny podniósł chorągiewkę z sygnalizacją, że piłka opuściła linię pola karnego, ale mimo to sędzia główny uznał bramkę.

Kierownik drużyny Leszek Zakrzewski nie ukrywał zadowolenia z gry Wyspiarzy, ale sędziowanie w drugiej połowie ocenił bardzo nisko, a trener gospodarzy Peter Pacult powiedział po meczu: Wynik meczu testowego nie odgrywa żadnej roli. Takie mecze są po to aby zobaczyć grę. To był nasz drugi sparing i musimy się skoncentrować na pracy. Dzisiaj Wyspiarze wyjeżdżają już do Barcic gdzie w czwartek rozegrają w Waksmund sparing z zespołem Młodej Ekstraklasy Wisły Kraków.

0-1 Christian Nnanami - 28
1-1 Marek Niewiada (sam) -81

RB Leipzig: 1 Połowa: Borel - Müller, Frank, Ernst, Buszkowiak - Lageblom, Rost - Heidinger, Rockenbach (K), Röttger - Frahn
2 Połowa: Bellotte - Ismaili, Sebastian (K), Franke, Kocin - Geissler, Laas - Schinke, Kammlott, Lewerenz - Kutschke

Flota Świnoujście: Łukasz Merda - Ivan Udarević, Marek Opałacz, Marek Niewiada, Daniel Chyła, Rafał Kalinowski (46 Damian Falisiewicz), Krzysztof Bodziony, Tomasz Ostalczyk (58 Daniel Dylewski), Christian Nnamani (46 Ferdinand Chi Fon), Novotný (46 Damian Misan), Szyszko (70 Łukasz Mickiewicz).

Trenerzy: Krzysztof Pawlak, Ryszard Kłusek.
Czerwona kartka: Ivan Udarević - 83